Žalias 468

Mitai apie greituosius kreditus: kurie klaidingi?

greitieji kreditaiGandai, kad ir kokie jie bebūtų, sutinkami įvairiose sferose, o greitieji kreditai nėra išimtis. Nemažai žmonių apie šiuos kredito teikėjus yra girdėję kur kas daugiau blogo negu teigiamo, o dėl visko yra kaltas paprasčiausias nesugebėjimas pasidomėti. Kiekvienas mitas gali būti nesunkiai paneigiamas, o lengviausia tai padaryti – žvelgti į situaciją blaiviai ir pasitelkti visus galiojančius teisės aktus. Kokių faktų dažniausiai išgirsta susidomėję greitosiomis paskolomis?

Nežmoniškos palūkanos yra didžiausia priežastis kodėl neverta skolintis“ . Šis teiginys yra labiausiai paplitęs mūsų visuomenėje, o ar jis teisingas? Kiekvienas paskolos teikėjas yra besąlygiškai įpareigotas laikytis Vartojimo kredito įstatymo, todėl apie palūkanų dydį galime kalbėti dviprasmiškai. Žinoma, kai kurių bendrovių nustatomi mokesčiai už skolinamus pinigus yra gana nemenki, tačiau verta pabrėžti – greitųjų kreditų bendrovės yra geriausias sprendimas norintiems trumpalaikės paskolos už mažą kainą. Nauji klientai turi galimybę nemokamais pinigais naudotis nuo vieno iki trijų mėnesių, tad teigti, jog palūkanos yra itin didelės – neverta, jeigu yra pasinaudojama naudingais pasiūlymais.

Greitųjų kreditų bendrovės skolina pinigus bet kam“ . Čia yra mažu mažiausiai absurdiškas teiginys, kuris prasilenkia su elementaria logika. Visi kredito davėjai privalo tinkamai vertinti kliento mokumą, o neatitikus tam tikrų reikalavimų, pinigų jam neskolinti. Taip pat sakydami „skolina bet kam“, reikėtų apžvelgti ir įstatymus – pinigus gali skolintis tik pilnamečiai asmenys, todėl čia atsiranda dar viena kategorija žmonių, kuriems nėra galimybės skolintis. Paskolos teikėjas, turi laikytis visų taisyklių, kuriomis remdamasis, jis privalo apžvelgti kliento finansines galimybes ir iš jų nuspręsti ar žmogus bus pajėgus mokėti kredito įmokas.

Paskolas internetu ima tik vargšai ir nesuduriantys galo su galu“. Šiuo teiginiu galime matyti tendenciją, jog Lietuvoje vis dar yra populiaru apkalbėti nežinant tikros tiesos. Viešoje statistikoje galime matyti, jog kreditus ir kitas paskolas ima dažniausiai tik atsakingi asmenys. Nustebsite, bet tiek internetu, tiek ir kitais būdais skolinasi net ir įžymybės, verslininkai bei kiti pasiturintys žmonės, todėl minėtas gandas yra visai nepagrįstas.

Paėmus kreditą – lauk antstolio“. Nemažai žmonių galvoja, jog paėmę paskolą jie turi laukti skolų išieškojimo bendrovių, tačiau kodėl? Juk jeigu kredito sąlygos yra vykdomos tinkamai ir nėra praleidžiama jokių terminių, tai faktas, jog jokios skolų išieškojimo įmonės ar antstoliai neturės teisės reikšti kažkokių pretenzijų. Šis teiginys apskritai yra nesuvokiamas.

Kas liečia gandus, tai būtina jų neklausyti, o tiesiog naudotis šviesiu protu ir, kilus neaiškumams, pasidomėti kokia yra reali situacija.