Žalias 468

Paskola su užstatu: ką galite įkeisti kreditoriui?

Ieškant finansavimo Lietuvoje, o tiksliau tariant – paskolos, neretai kredito teikėjai reikalauja asmenų įkeisti kažkokį turtą, kuriuo vėliau būtų kompensuojami nuostoliai jeigu paskola nebūtų grąžinta laiku. Svariausia yra tai, jog nuo paskolos sumos priklauso ir reikalaujamo turto vertė, todėl čia itin dideli svarba yra teikiama būtent paskolos sumai, nes nuo jos dažniausiai ir priklauso kokie bus kreditorių keliami reikalavimai. Užstatu gali būti įvairios vertės turas, tačiau ne visais atvejais situacijos būna analogiškos, todėl reiktų apžvelgti kokiais kriterijais reikėtų remtis, norint įkeisti turtą už atitinkamą paskolos sumą.

paskola su uzstatu

Automobilis yra bene vienas dažniausiai įkeičiamų daiktų, kuriuos užstato besiskolinantieji. Verta pastebėti, jog tokiais atvejais, automobiliai yra užstatomi imant vartojimo kreditą iki tam tikros sumos. Savaime suprantama – būsto paskola su automobilio įkeitimu vargiai bus suteikta, nes paprasčiausiai, įkeičiamas turtas turi būti ne ką mažesnės vertės negu suteikiama paskola. Žinoma, jeigu jūsų automobilis yra itin brangus ir jo vertė siekia šešiaženklę sumą, tai būsto paskola gali būti suteikiama ir įkeičiant tokį automobilį.

Kas liečia būsto paskolas, tai čia svarbiausias apsektas yra tas, jog įkeičiamu turtu gali būti būtent perkamas būstas. Tokiais atvejais yra pasirašoma speciali hipotekos sutartis. Kalbant apie būsto paskolą, tai čia įkeičiamu turtu gali būti ir jūsų jau turimas žemės sklypas, namas, butas ir kitas turtas, kuris turi atitinkamą vertą. Neretai didelėms paskolos gauti galima užstatyti ir įvairius vertybinius popierius ar turimas kokio verslo akcijas.

Verslo paskolos taip pat yra suteikiamos su turto įkeitimu. Čia svarbiausia yra tai, jog jeigu skolinasi verslas, tai įkeičiamas turtas turi būti ne konkretaus žmogaus, o būtent besiskolinančios įmonės. Būtent dėl šios priežasties, įkeičiamu turtu gali būti įmonės akcijų dalis, vertybiniai popieriai ar kitas turtas, kuris priklauso įmonei, kuri nori pasiskolinti pinigų.

Kalbant apie smulkias paskolas, tai čia reikėtų pabrėžti, jog skolinantis internetu, retai kada prireikia užstato. Mažesnės vertės turto įkeitimas dažniausiai yra reikalingas būtent lombarduose. Taip, jie yra vadinami paskolų teikėjais, tik šiuo metu visuomenė yra įpratusi juos paprasčiausiai laikyti įvairių daiktų supirktuvėmis. Ten galite užstatyti elektroniką, juvelyrinius dirbinius, brangius papuošalus ir kitus smulkius vertingus daiktus. Visa esmė – žmonės, užstatę savo turtą, čia retai kada begrįžta atsiimti savo daiktų.

Trumpai tariant, koks turtas turėtų būti įkeičiamas, jums gali pasakyti tik paskolos teikėjas, tačiau turite žinoti – paskolos suma turi sulaukti atitinkamos vertės turto įkeitimo.