Žalias 468

Kredito reitingas: kaip jį padidinti?

Ieškantiems paskolos dažnai problemų sukelia tai, jog jų finansinės galimybės yra ribotos ir dėl jų yra sunku gauti norimą kredito sumą. Kiekvienas žmogus yra įvertinamas individualiai, todėl ir skolinimosi galimybės yra skirtingos. Svarbiausia yra tai, jog įdėjus pastangų, kiekvienas asmuo, kuris nori pasiskolinti tam tikrą sumą, gali padidinti jam skirtą kredito limitą. Tai reiškia, jog dėl tam tikrų aplinkybių, jūsų skolinimosi galimybės gali būti kur kas patrauklesnės, o tokiu atveju – ir skolinama suma didesnė. Tai galioje tiek greitiems kreditams, tiek vartojimo ir hipotekos kreditams. Taigi, ką daryti, jog kredito reitingas būtų aukštesnis?

Klabant apie kredito reitingą, tai svarbu apskritai žinoti ką ši sąvoka reiškia. Trumpai tariant, tai yra įvertinimo faktorius, kuris parodo jūsų mokumo galimybes. Kuo kredito reitingas yra aukštesnis, tuo didesnė paskolos suma jums gali būti suteikiama. Būtent ši įvertinimo išraiška yra priskiriama kiekvienam asmeniui pagal jo esamą situaciją.

kredito reitingasPirmiausia, norėdami padidinti kredito reitingą, turite suprasti, jog jis kyla tokiu atveju, jeigu jūsų pajamų suma didėja. Būtina pastebėti – pajamos gali dėti būtent išlaidų mažėjimo atveju. Tai reiškia, jog šis reitingas yra įtakojamas pagal gaunamų pajamų ir patiriamų nuolatinių išlaidų santykį.

Gerinant savo skolinimosi reitingą, svarbu yra pastebėti, jog čia galima nesunkiai išsisukti tiesiog mažinant savo pastovias išlaidas. Jeigu jūs atsisakysite kasdienių paslaugų tokių kaip internetas, kabelinė televizija ir kitos lizingo paslaugos, tai paprasčiausiai jūsų išlaidos bus kaip reikiant sumažinamos, o tai reiškia, jog pajamų suma, kuri lieka nepanaudojama bus kur kas didesnė nei įprastai, o tai reiškia tik vieną – iš „atliekamų“ pinigų, jūs galite dengti didesnes paskolos įmokas. Tai yra svarbiausias ir ko gero paprasčiausias būdas padidinti savo kredito reitingą.

Svarbiausias kriterijus vertinant klientą – pajamos ir asmeninė kredito istorija. Jeigu jums nepavyksta mažinti pastovių išlaidų, tai galbūt reikėtų susimąstyti apie pajamų didinimą? Susiradus papildomą darbą, jūs neabejotinai kilstelėtumėte savo kredito reitingą, nes tokiu atveju jūsų gaunamų pajamų sumą kyla. Tas pats galioja ir užsiimant kitomis komercinėmis veiklomis, pavyzdžiui individualia veikla pagal pažymą ar verslo liudijimą. Kuo didesnes pajamas gaunate, tuo labiau teigiamu tampa jūsų kredito reitingas.

Svarbu šiuo atveju neapsirinkti – nuolatinės pajamos yra būtinos, tad jeigu esate bedarbis ir tiesiog mažinate savo išlaidas, bet kokiu atveju jūsų skolinimosi galimybės nedidės. Čia būtina turėti nepriekaištingą finansinę reputaciją ir gauti stabilias pajamas, jog kredito teikėjai susidarytų įspūdį, jog esate mokus asmuo.