Žalias 468

Paskolos draudimas

Eurai paskolaiPrieš imant būsto paskolą dažnai susimąstoma, kas bus, jei bus prarastas darbas ar kitas pinigų šaltinis, jei įvyks kokia nors nelaimė dar dėl kitų priežasčių pablogės šeimos finansinė padėties taip, kad paskolos našta taptų sunkiai pakeliama. Padėti gali paskolų draudimas, o kai kuriais atvejais ir gyvybės draudimas ar draudimas nuo nelaimingų atsitikimų.

Būsto paskolos draudimas dažnai jungiamas kartu su gyvybės, laikino ar visiško neįgalumo draudimais. Tiek susirgus, tiek praradus darbą kurį laiką už Jus yra mokamos paskolos įmokos. Esant visiškam neįgalumui ar netekčiai galimas ir paskolos likučio padengimas. Tai yra labai svarbi apsauga būsto kreditą turinčioms šeimoms, kuriuose yra vienas maitintojas ar didžioji dalis pajamų yra iš vieno šeimos nario uždarbio.

Įprastai bankai ar draudimo bendrovės siūlo draustis pagal esamą paskolos likutį. Pavyzdžiui, jei Jums liko išmokėti 50 tūkst. eurų paskolos, Jūsų draudimo suma turėtų būti 50 tūkst. eurų. Ši suma būtų išmokama tapus visiškai neįgaliu, taip pat mirus paskolos sutarties sudarytojui. Tuo atveju jei prarandamas darbas, draudimo išmoka yra lygi mokamai paskolos įmokai, dažniausiai mokama ne ilgiau nei 6 mėnesius, tačiau įmanoma sudaryti ir kitokias sutartis, aprūpinančias išlaikymą ir ilgesniam laikui. Tai ženkliai kilstelėtų draudimo kainą, tačiau suteiktų daugiau galimybių atsitiesti. Didmiesčių gyventojams tai galbūt nėra didelė problema, tačiau gyvenantys mažesniuose miestuose ar besiverčiantys savo verslu, individualia veikla pastebi, kad 6 mėnesiai iš tiesų nėra ilgas laiko tarpas, tuo tarpu metai jau pakankamas laiko kiekis grįžti į būtą padėtį.

Kadangi paskolos draudimas yra apskaičiuojamas atsižvelgiant į Jūsų paskolos likutį ir mokamas mėnesio įmokas, draudimo suma ir įmokos taip pat kinta Jūsų naudai. Taigi, jei draudimo sutartį sudarysite kuomet paskolos liko mokėti dar 50 tūkst. eurų, kai reikės mokėti 25 tūkst. eurų draudimo įmokos bus kur kas mažesnės, o ne tokios pačios.

Paskolų draudimas aktualus ne tik imant būsto paskolas, bet ir skolinantis verslui. Kurdami naują įmonė, ypač jei jos kuriamas produktas ar paslauga neturi analogų, negalite būti tikri, jog veikla bus pelninga, sėkminga. Taigi, vertėtų verslui imamą paskolą apdrausti. Taip turėsite daugiau išlaidų, tačiau kartu ir būsite labiau užtikrinti savo verslu, galėsite labiau koncentruotis į savo vykdomą veiklą, produkto ar paslaugos reklamą, kokybės užtikrinimą, o ne į taip, kaip grąžinti paskolą, kas bus, jei vėluosite grąžinti ar neišgalėsite atlikti įmokos. Visgi, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokios yra verslo paskolos draudimo sąlygos, kokie yra reikalingi garantai bei, ko gero svarbiausia daugeliui, kiek tai yra finansiškai naudinga konkrečiu Jūsų sukurtos ar naujai kuriamos įmonės atveju.

Atsarga gėdos nedaro, todėl apsvarstykite būsto, verslo ar bet kokios kitos paskolos draudimo galimybę.