Žalias 468

Ruošiatės skolintis? Paisykite kelių taisyklių

Nusprendus skolintis reikia atlikti keletą pasiruošiamųjų darbų, kurie padėtų išvengti galimų problemų, susijusių su finansais esant neįprastiems įsipareigojimams (paskolos įmokoms, palūkanoms). Kai kurie žingsniai yra vienkartiniai, o kai kurie reikalauja nuolatinio tęsimo.

Visų pirma, įvertinkite, ar paskola Jums tikrai reikalinga. Jei gyvenate nuomojamame bute ir galvojate apie nuosavo būsto įsigijimą, tai į šį klausimą atsakymą rasite labai lengvai ir greitai, tuo tarpu jei gyvenate senesnės statybos būste, tačiau galvojate apie išsikėlimą į naują, o tam trūksta nuosavų pinigų, verta susimąstyti, ar tikrai gausite tiek naudos, kuri atpirktų paskolos įmokas ir palūkanas. Kalbant apie automobilį ar kitą greitai nuvertėjantį turtą taip pat klausimų kyla daugiau. Žinoma, jei automobilis yra Jūsų darbo priemonė, o Jūsų turima transporto priemonė nuolat genda, tai verta galvoti apie paskolą, pirkimą išsimokėtinai, tuo atveju jei važinėjate tik savo malonumui ir iki parduotuvės – abejotina.

galvoja merginaStebėkite savo finansus. Tai daryti reikia nuolat, nesvarbu, žadate skolintis ar ne. Veskite išlaidas, stebėkite pajamas, lyginkite kaip viskas kinta tam tikru laiku ar esant tam tikroms aplinkybėms, pabandykite rasti išlaidų rūšį, kurią galite sumažinti. Taip pasieksite kur kas daugiau naudos nei mėgindami aklai sutaupyti kokybės kaina.

Svarbus žingsnis yra ir gebėjimas taupyti. Jei kas mėnesį gaunamas pajamas išleidžiate iki paskutinio euro, vertėtų pradėti kažkaip spręsti šią iš pirmo žvilgsnio nedidelę bėdą, kuri iš tiesų gali turėti rimtų pasekmių. Ypač tai svarbu jei imate paskolą. Supraskite, kad pinigų iš niekur neatsiras, todėl dar prieš skolindamiesi turėtumėte sugebėti keletą mėnesių taupyti, o atsidėti reikėtų tiek pat, kiek teks mokėti paskolos. Taip sau galėsite įrodyti, kad paskolos našta bus pakeliama. Žinoma, jei šiuo metu nuomojatės būstą, o skolinatės jo pirkimui, nuomos mokestis, kurio nebeliks, gali būti pakeičiamas paskolos įmokomis. Šiuo metu susidarė tokia situacija, kuomet paskolos įmokos neretai mažesnės nei atsieina nuoma. Taigi, jei Jūsų situacija būtent tokia, galite pernelyg nesistengti sutaupyti, tačiau jei pavyks – Jums nuo to tik geriau.

Suplanuokite savo ateitį, žvelkite ne tik į artimiausius mėnesius, bet pagalvokite kaip gyvensite ateityje, kokie pokyčiai Jūsų laukia, tai gali būti labai svarbu galvojant apie paskolas, jas mokant. Pavyzdžiui, jei Jūsų būsto nuomos sutartis baigiasi netolimoje ateityje, o išsinuomodami sutarėte kur kas mažesnę nei dabar esama rinkos kaina, tai reikėtų apgalvoti.

Tai pagrindinės taisyklės, kurios gali užvesti Jus ant kelio mąstant apie skolinimosi galimybę. Paisant šių ir kitų taisyklių paskolos nekels rūpesčių, leis lengviau pakelti atsiradusius finansinius įsipareigojimus, o kartu ir labiau mėgautis tuo, ką Jums suteikė paskola, kai kiti galbūt gailėsis savo neapgalvoto sprendimo.