Žalias 468

Pradėkite verslą

Samdomame darbe atsibodo ant Jūsų pečių krentanti vis didesnė našta? Bijote, kad Jūsų atlyginimas gali sumažėti ar darbo vieta netikėtai išnykti? Turite idėjų savam verslui, tačiau trūksta pinigų jo pradžiai? Siūlome pagalvoti apie paskolos verslui galimybę.

Paskolos verslui naudingos įvairiose stadijose, tiek pradedant verslą, tiek ir pelningai dirbant ne vieną dešimtmetį ir visai nesvarbu, kokioms reikmėms Jūsų įmonei reikalingi pinigai. Kuriamos įmonės iš bankų pinigų prašo įkūrimo kaštams padengti, įrangos įsigijimui, darbo vietų steigimui (kompiuterinė, komunikacinė technika, baldai ir kt.), tiek labai jaunos, tiek jau šiek tiek daugiau įdirbio turinčios įmonė gali kreiptis dėl paskolos prekių įsigijimui, apyvartinėms lėšoms, o ilgiau dirbančios įmonės dažniausiai skolinasi verslo plėtrai: naujų, modernesnių įrengimų įsigijimui, filialų steigimui tiek kituose miestuose, tiek ir užsienio šalyse ir kitoms reikmėms. Nors gali atrodyti keista, bet net ir pačios didžiausios įmonės neretai renkasi paskolos kelią, o ne investuoja savas lėšas – savos lėšos beveik visuomet būna suinvestuotos ar aktyviai naudojamos kaip apyvartiniai pinigai.

Tik įsteigus naują įmonę iš karto gali būti reikalinga nemaža pinigų suma, tuo tarpu pelnas ateina tik po kurio laiko. Net ir pajamos nuo pat pirmų dienų gali Jūsų neaplankyti, ypač jei nebus skirta pakankamai dėmesio ir, savaime suprantama, lėšų reklamos kampanijai. Ir šioje vietoje gali padėti bankai, kredito unijos ar įvairūs verslo finansavimo fondai, jei trūksta savų investicijų.

Paskolos verslui suteikiamos atsižvelgiant į daugybę rodiklių. Svarbiausią vaidmenį atliks Jūsų įmonės mokumo istorija, tačiau jei įmonė tik kuriama, tokių duomenų, savaime suprantama, pateikti negalėsite ir bankas ar kita kredito įstaiga Jūsų įmonės tinkamumą finansuoti turės vertinti pagal kitus dalykus. Taigi, jei Jūsų įmonė kredito, mokumo istorijos neturi, Jums bus reikalingas kokybiškai parengtas verslo planas. Pagal verslo planą apsiimama vertinti verslo rizika, galimas jo pajamingumas ir pelningumas, galimybė paskolą grąžinti laiku ar netgi anksčiau laiko. Tuo atveju jei žadate kreiptis dėl paskolos, negailėkite laiko tinkamo verslo plano parengimui – tai atsipirks.

Esant plėtros planams, taip pat gali būti reikalingas pagrįstumas, kam bus naudojami pinigai, ar tai bus pelninga, kiek galima tikėtis uždirbti, kokios galimybės, kad Jūsų įmonei paskola reikalinga tik labai trumpam laikui ir t. t. Jei Jūsų plėtros planas pateisins kreditoriaus lūkesčius, Jūsų šansai gauti paskolą bus ne tik didesni, bet ir galėsite viltis gauti geresnes sąlygas.

Verslo paskolos yra labai naudingas dalykas, padedantis paskatinti ekonomikos vystymąsi, suteikiantis daug galimybių verslui ir Jums – siekiantiems tapti verslo atstovais, norintiems įkurti tik nuo Jūsų priklausančia darbo vietą sau. Paskola verslui – puiki galimybė Jums jau dabar tapti savo viršininkais.