Žalias 468

Paskolos = galimybė

Nors sakoma, kad skolintais pinigais laimingas nebūsi, iš tiesų pasaulis pasikeitė stipriai ir dabar paskolos leidžia pasiekti laimės, džiaugsmo ir suteikia nemažai galimybių. Pastarosios vėl neša laimę, tad išeina užburtas ratas, į kurį verta patekti. Tiesa, jei galite apsieiti be paskolų – puiku, tačiau jei turite svajonių ir tikslų, kuriems reikalingos lėšos – nebijokite skolintis.

Skolintis gali būti naudinga siekiant įvairių tikslų. Dažnai skolinamasi nuosavo būsto įsigijimui, populiarios ir verslo paskolos ar kreditai transporto priemonėms įsigyti. Kiek rečiau skolinamasi mažesnės vertės svajonių ir tikslų įgyvendinimui, tačiau populiarios greitos vartojimo paskolos padėjo ne vienai šeimai susitvarkyti būstą, atnaujinti buitinę techniką ar išvykti į ilgai svajotą kelionę visiems kartu. Nesvarbu, kokio dydžio yra Jūsų tikslas, jei tik yra galimybė jį pasiekti – verta tai daryti.

Kalbant apie būstą, įsigyti jį su paskolą dažnai netgi naudingiau nei naudojant savo santaupas, ypač dabar, kuomet palūkanų norma yra labai maža. Žinoma, su sąlyga, kad Jūsų lėšos bus investuojamos, aktyviai naudojamos, o ne tiesiog laikomos banke ar grynaisiais. Priešingu atveju patirsite nuostolių dėl pinigų nuvertėjimo. Kartais verta palyginti būsto palūkanų dydį ir infliaciją – jei jie artimi vienas kitam, skolintis tikrai apsimoka.

atsisakyk-greituko-iniciatyva

Pastaruoju metu aktyviau kalbama apie griežtinamas būsto paskolų sąlygas. Siekiama šiek tiek atbaidyti žmones nuo skolinimosi, kadangi rekordiškai žemos palūkanos skatina skolintis gerai neįvertinus savo finansinės padėtis, paskolos tampa labai didele našta ir vos sumažėjus pajamoms tampa nepakeliamos.

Skolinantis pinigų ne būstui, o verslui vertėtų gerai įvertinti savo verslo idėją, galimybes ir pasekmes, kurios gali laukti jei idėja ir investicijos nepasiteisins. Rizikingoms verslo rūšims bankai neskolina, nebent yra pelningos veiklos įrodymas per keletą metų. Naujoms įmonėms gauti paskolas yra sunkiau, reikalingas kruopščiai parašytas verslo planas, atsakingai ir nuodugniai išnagrinėta konkurencija, rinka, atsiperkamumas ir pelningumas. Priešingu atveju tikrai nevertėtų tikėtis paskolos.

Vartojimo kreditai transporto priemonių įsigijimui labai diskutuotinas reikalas. Vieni mano, kad labai svarbu važinėti saugiu, nauju automobiliu, kuris mažiau teršia aplinką, kiti mano, kad skolintis žaibiškai nuvertėjančiam daiktui – automobiliui – yra mažų mažiausiai nelogiška. Abi pusės turi svarių argumentų. Tuo atveju, jei automobilis yra Jūsų darbo ar gyvenimo būtinybe, galbūt ir verta skolintis naujesniam, ekonomiškesniam, komfortiškesniam, tačiau jei ir be automobilio galite išsiversti, galbūt verčiau šiek tiek pataupyti ir rinktis arba senesnį, arba aktyviau naudotis viešuoju transportu, dviračiu ar vaikščioti pėsčiomis.

Paskolos – išeitis, galimybė, lengvesnis ir greitesnis būdas pasiekti kai kuriuos tikslus, kuriems reikalingi finansai. Tačiau tai kartu gali būti ir pinklės, į kurias įsisukus išsisukti bus sunku, todėl visuomet pasverkite už ir prieš, pasirinkite geriausią variantą ne tik šiai sekundei, bet ir pagalvokite apie ateitį.