Žalias 468

Būsto paskolos - daugiau džiaugsmo

Ieškantys tinkamo būsto sau ir savo šeimai neretai susiduria su problema – trūksta pinigų jo įsigijimui. Puiki pagalbinė priemonė šiai problemai spręsti – paskola iš banko, kredito unijos ar dėl kokių nors asmeninių priežasčių iš kitos kreditavimo įstaigos. Pasiskolinti pinigai padeda greičiau įsigyti norimą nekilnojamo turto objektą, suteikia galimybę įsigyti erdvesnį, naujesnį, ekonomiškesnį ar kitaip Jums geriau tinkamą būstą, kurio kaina didesnė. Be abejonės, tai priimtina tik tuo atveju, jei Jūsų finansinė padėtis Jums leidžia patirti didesnes kasmėnesines išlaidas (paskolos įmokas).

Net jei Jūsų turimų santaupų užtenka būstui, kuris tenkintų minimalius Jūsų poreikius, vertėtų pagalvoti apie paskolos galimybę. Tai leis patenkinti ne tik minimalius šeimos poreikius, bet ir suteiks galimybę labiau mėgautis savo pirkiniu, pavyzdžiui, 3 asmenų šeimai kur kas labiau tinka ne 1 kambario, o 2-3 kambarių butas ar net kotedžas, kur savo erdvę turėtų ir tėvai, ir vaikas. Tai pakelia džiugesį nauju būstu kur kas labiau nei būstas už paskutinius savo pinigus, kuriame ankšta, nepatogu ar toli iki centro, darboviečių.

Paskolos imtis pravartu ir tiems, kurie gyvena neekonomiškame būste, tai yra, senos statybos name. Neretai atsiranda daug kaimynų, kurie aktyviai priešinasi renovacijos galimybei, prisiklausę įvairių neigiamų atsiliepimų ar susirinkę kitos priešiškos informacijos. Tokiu atveju Jums kur kas vertingiau yra parduoti savo būstą sename name, šiek tiek pasiskolinti iš banko ir įsigyti naujos statybos būstą ar būstą renovuotame name. Tai paprasčiau ir greičiau nei įkalbėti kai kuriuos kaimynus. Paskolos įmokos gali būti tokio pat dydžio kaip šildymo sąskaitos skirtumas, tad žiemos metu net nepajusite, kad turite paskolą. Žinoma, jei būsto verčių skirtumas nėra ypatingai didelis.

Jei neapsisprendžiate dėl paskolos, imti ją ar ne, vertėtų pasverti visas naudingas savybes ir rizikas, kylančias pasiskolinus. Tiek vienų, tiek kitų turi būti nemažai, todėl paskirkite tam pakankamai laiko. Gerai suskaičiuokite visas savo šeimos narių pajamas, įvertinkite ne tik mėnesines išlaidas, bet ir reguliarias metines, pavyzdžiui, draudimo įmokas, mokesčius už vykdomą verslą ar gautas kitas apmokestinamas pajamas, būtinus retus pirkinius, tokius kaip buitinė technika, avalynė, padangos automobiliui ir kt. Dažnai šios išlaidos netyčia pasimiršta ir tampa dideliu iššūkiu paėmus paskolą svajonių būstui.

Neretai šeimai paėmus paskolą bent jau pirmaisiais metais tenka smarkiai taupyti. Gali tekti atsisakyti kelionių, nes santaupos joms įprastai paskiriamos būsto remontui, naujai buitinei technikai, baldams ar kitoms būsto reikmėms. Vėliau, kuomet būstas pilnai įsirengiamas, o paskolos įmokos tampa įprastos, galima lengviau atsipūsti, išmokstama taupyti tokiose vietose, kurios mažiausiai menkina gyvenimo kokybę. Tiesa, pernelyg atsipūsti nevalia, nes tai priveda prie įvairiausių sunkumų.

Paskolos būstui puikiai tinka įvairiose situacijose, tiek neturint pakankamai lėšų, tiek ir jau turint savo būstą, tačiau pagausėjus šeimai ar atsiradus kitoms priežastims, verčiančioms ieškoti sprendimo. Pasiskolinę trūkstamą pinigų sumą ją galėsite grąžinti per gana ilgą laiko tarpą, todėl turėsite daug pasirinkimo galimybių, galbūt gausite papildomų pajamų ir paskolą grąžinsite laiku, o gal įprasite prie paskolos įmokų ir palūkanų ir jų nė nejusite, kaip, greičiausiai, jau įpratote mokėti už būstą, elektros paslaugas ar kitas būtinas išlaidas. Jei tinkamai įvertinsite savo galimybes skolintis – paskolos bijoti ir dėl to gailėtis tikrai neteks. Tai puikus šių dienų pasaulio privalumas, leidžiantis gyventi gerai iš karto, o ne po daugybės metų.