Žalias 468

Suaktyvėjo būsto paskolų rinka

Populiarus Lietuvoje bankas Swedbank šių metų pirmąjį pusmetį užfiksavo gana ryškų būsto finansavimo augimą. Palyginus su ankstesniais metais, skolinamasi ne tik aktyviau, bet ir paskolų sumos yra didesnės. Naujų paskolų, kurios pasirašytos banke Swedbank, padaugėjo 25 proc., o vidutinė suma didėjo apie 2 tūkst. eurų.

Swedbank privačių klientų tarnybos vadovės Jūratės Gumuliauskienės teigimu, padidėjęs paskolų kiekis būstui įsigyti atspindi keletą tendencijų. Visų pirma, dabar yra labai palankus metas skolintis dėl rekordiškai žemų palūkanų. Tuo tarpu būsto pasirinkimas ganėtinai didelis, tad yra galipmybė rasti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį būstą lengviau. Kita tendencija – gerėjanti ekonominė situacija. Didesnis darbo užmokestis suteikia galimybę greičiau sukaupti pradinį įnašą, lengviau pakelti paskolos įmokų naštą.

Suaktyvėjusią nekilnojamo turto rinką ir imamas paskolas būstui rodo ir Registrų centro teikiami duomenys. Pagal Registrų centrą, šių metų pirmąjį ketvirtį būsto įsigijimui pinigų iš banko skolinosi beveik 35 proc. gyventojų, o pernai tuo pat metu apie 29 proc. perkančiųjų.

Banko duomenimis, Lietuvos gyventojai šiandien gali skirti mažesnę pinigų dalį būsto įmokoms nei pernai. Jei pernai jie skirdavo apie 28 proc. pajamų, tai šiais metais ši dalis sumažėjo iki 27 proc.

Nuolat sudarinėjamas ir būstui paskolą imančio gyventojo portretas, kuris lieka stabilus. Tai 35 amžiaus metų miestų gyventojai, sukūrę šeimą, turintys aukštąjį išsilavinimą bei gaunantis didesnes nei vidutinės pajamos. Daugiau nei pusė (55 proc.) gyventojų skolinosi būtent buto įsigijimui.