Žalias 468

Kreditai tampa vis populiaresni

eurai999Žmonių poreikiai neretai auga greičiau nei pajamos. Kol vieni bando pažaboti esamą situaciją ar išreiškia nepasitenkinimą paskolų rinka, kiti iš to puikiai uždirba. Tik žmonės, kurie imasi kreditų stumdosi tarp abiejų sričių – vieni nukenčia, kiti išlošia. Kaip netapti tuo nukentėjusiuoju?

Visų pirma, didžiausia daroma klaida – pasirenkamos netinkamos kredito sąlygos. Tai gali būti pernelyg didelė skolinamasi suma, per ilgas ar per trumpas kreditavimo terminas, didelės palūkanos, neproporcingai dideli papildomi mokesčiai ir kitos detalės, kurios turi būti apgalvojamos iš anksto. Labai svarbu pasirinkti tai, kas geriausiai tinka Jūsų finansinei padėčiai, nepervertinant savo galimybių įmokų mokėjimui.

Jei imate kreditą būstui vertėtų įvertinti tinkamiausią nekilnojamo turto objektą Jums. Dažniausiai (daugiau nei pusė atvejų) yra skolinamasi butui įsigyti, tačiau jei butas Jums yra per ankštas, galite gyventi tolėliau nuo miesto centro ir norite patys reguliuoti, kiek mokėsite už šildymą – rinkitės individualų namą ar kotedžą. Tuo tarpu jei galvojate apie būstą studijoms, kurį po to parduosite ar nuomosite – ko gero optimaliausias pasirinkimas būtų kuo arčiau mokslo įstaigos.

Skolinantis transporto priemonės įsigijimui vertėtų gerai apgalvoti ar tai yra būtina, kokios yra alternatyvos. Kartais veiklos nuoma yra kur kas naudingesnis sprendimas nei išperkamoji nuoma ar tuo labiau vartojimo kreditas naujam automobiliui. Be to, visuomet vertinkite kaip įmanoma daugiau skirtingų pasiūlymų – net ir iš pirmo žvilgsnio menka dešimtoji procento dalis iš tiesų yra nemenka galimybė sutaupyti.

Dar daugiau klausimų, o dažnai ir daugiausiai problemų, kelia vartojimo kreditai smulkesniems pirkiniams, kelionėms, organizuojant šventes. Ne visuomet adekvačiai vertinama situacija, retai kada tinkamai išanalizuojamas tokio tipo kredito poreikis ir galimybė be vargo jį grąžinti. Būtent viskam susidėjus į krūvą ir kyla vėluojančių įmokų rizika, atsiranda blogos paskolos ir suprastėja besiskolinančiojo kredito istorija.

Vartojimo kreditai kur kas dažnesni tarp mažesnes pajamas turinčių asmenų, kurių visos pajamos tiesiogiai priklauso nuo jų turimo darbo. Praradus darbą ar netekus darbingumo (jei nėra draudimo) susiduriama su labai dideliais finansiniais sunkumais. Ypatingai tai rizikinga tuomet, kai neturima jokių santaupų. Deja, bet tie, kurie ima greitus ar ilgalaikius vartojimo kreditus retai kada turi santaupų, terminuotų indėlių ar kitų pinigų, galinčių palengvinti tokias situacijas. Pagalvokite apie tai prieš imdami kreditą, ar artimu metu nėra rizikos prarasti darbą ar kitą pajamų šaltinį, ką tuomet galėtumėte padaryti, siekdami išvengti didelių nuostolių.

Dar viena didelė klaida, kuri padaroma imant kreditą – skolinamasi nepalyginus skirtingų pasiūlymų. Nors tai ir ne pati didžiausia problema, iš tiesų palyginti skirtingų bendrovių ir bankų siūlymus tikrai naudinga. Kaip jau minėjome, net ir viena dešimtoji procento dalis gali būti nemenka suma galutiniame rezultate. Tačiau kartais skirtumai siekia ne dešimtadalį procento, o kur kas daugiau.

Pavyzdžiui, pritrūkus nelabai daug pinigų ir skolinantis pirmąjį kartą galima gauti kreditą visai be palūkanų. Tuo tarpu pasirinkus kitą bendrovę galbūt Jums bus siūlomas labiau tinkamas kredito terminas ar nuolaidos parduotuvėje, kurioje kaip tik ir planavote kreditą išleisti. Menkiausios smulkmenos padeda sutaupyti, todėl būkite budrūs ir rinkitės tai, kas iš tiesų yra naudinga Jums.

Kaip matote, kreditai – kiek paini, pavojinga, tačiau ir naudinga sritis, apie kurią vertėtų kaip įmanoma daugiau domėtis. Ieškokite informacijos, sekite naujienas ir atidžiai vertinkite gaunamus pasiūlymus – tai geriausia ką galime Jums patarti ieškant kredito.