Žalias 468

Kreditai verslui

Kreditai verluiPlanuojantys pradėti savo verslą puikiai žino ir savo kailiu patiria, kad pirmieji žingsniai patys sunkiausi. Tai ir gausybė naujos informacijos, kuri būtina norint nepasiklysti įstatymų vingiuose, ir nemenkos finansinės išlaidos, kurios būtinos kiekvieno verslo pradžiai. Ši dalis dažnai pakiša koja ir kai kurie žmonės net ir turėdami puikią idėją dėl finansų trūkumo nesiima verslo. Kaip puiki išeitis gali būti verslo kreditai.

Investicinis kreditas įmonėms yra puiki galimybė pradėti savo verslą ar išplėsti jį, taip padidinant savo pelną ar pasiekiant didesnę finansinę nepriklausomybę. Žinoma, kreditas taip pat yra priklausomybė, tačiau neretai paskolos įmokos yra kur kas mažesnės nei atsiradęs didesnis pelnas dėl įsigytos modernios ir efektyvios įrangos ar papildomo filialo atidarymo. Savaime suprantama, norint sėkmingai vystyti naują verslą ar plėsti esamą reikalingas gerai apgalvotas ir aiškus verslo planas.

Naujai steigiamoms ar ką tik įsteigtoms įmonėms kreditai suteikiami griežtesnėmis sąlygomis, neretai tik vos viršijant 50 proc. projektinės sąmatos. Tuo tarpu jau įkurtoms įmonėms, kurios sėkmingai veikia ir siekia gauti kreditą veiklos plėtimui siūloma iki 70 proc. numatytos projektinės sąmatos. Bankai ar kitos finansinės įstaigos atsižvelgdamos į Jūsų įmonės finansinę padėtį, kredito ir veiklos istoriją ar galimą panaudoti užstatą sumas gali pakoreguoti tiek Jūsų naudai, tiek ir į mažesnę pusę.

Ruošiantis skolintis verslui reikėtų pasidomėti, kokios sąlygos siūlomos Jūsų pagrindinėje finansų įstaigoje, tai yra, banke, kurio paslaugomis aktyviausiai naudojatės. Dažniausiai lojaliems klientams, nepriklausomai, tai įmonės ar privatūs asmenys, yra siūlomos palankesnės sąlygos (mažesnės palūkanos, didesnė skolinama suma ir pan.) Taip pat, bendrauti su Jums jau pažįstamais banko vadybininkais neretai yra paprasčiau, jie būna geriau įsigilinę į Jūsų įmonės situaciją, padėtį rinkoje bei geriau žino Jūsų galimybes laiku vykdyti savo įsipareigojimus.

Kreditai verslui gali būti puiki paskata atsisakyti samdomo darbo ir pradėti savo verslą ar jau esamiems verslininkams į dienos šviesą išleisti seniai norimą sukurti produktą, pristatyti jį ne tik kaip koncepciją, bet ir kaip masinės produkcijos gaminį ar savo produktus bei paslaugas pasiūlyti ne tik mažo miestelio, bet visos šalies gyventojams ir įmonėms, o gal produkciją išleisti ir už Lietuvos ribų.

Kaip panaudosite verslui skirtą kreditai iš esmės yra Jūsų reikalas, tačiau kreditavimo įstaigai ypatingai svarbu, kad tai būtų kaip įmanoma pelningesnė ir saugesnė veikla, kadangi bankas, kredito unija ar kita finansinę pagalbą siūlanti įmonė taip rizikuoja savo turimais pinigais. Be viso to, rekomenduojama savo verslą apdrausti nuo nenumatytų atvejų, kurie gali ypatingai pakenkti gavus paskolą ir apsunkinti Jūsų verslo vystymą ar sugriauti visus planus, kad ir kokie puikūs jie bebūtų.