Žalias 468

Kaip protingiau ir sėkmingiau įsigyti naują automobilį

Kaip ir reikėjo tikėtis, labai dažnai žmonės, kuriems yra užduodamas klausimas apie tai, kokio kainų diapazono automobilius jie renkasi, atsako nurodydami mėnesinę įmoką. Tačiau jų pateiktas atsakymas, kuris, pvz., gali būti „300 eurų per mėnesį“, nėra automobilio kaina. Tai yra mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka, skirta automobiliui finansuoti. Tai tarp šios bei galutinės automobilio kainos egzistuoja didelis skirtumas.

Automobilio pirkimas - pardavimas

Tačiau nustebtumėte, kiek daug automobilių pirkėjų neturi supratimo, kiek iš tikrųjų moka už savo naują automobilį. Mokesčiai ir palūkanos daugeliui vartotojų yra tartum didžiulė paslaptis. Kai kurie nežino, ar iš jų imami pardavėjo taikomi „administravimo mokesčiai“. Kai kurie taip pat nenumano, kokia yra jų paskolos, lizingo ar išperkamosios nuomos sutarties palūkanų norma. Ir tai neabejotinai yra absurdiška. Vieno procento skirtumas penkerių metų finansavimo laikotarpiu gali sudaryti porą tūkstančių eurų! Septynerių ar aštuonerių metų termino skirtumas, žinoma, būtų dar didesnis (ir taip, nustebtumėte sužinoję, kokiems ilgiems terminams kartais žmonės sudaro sutartis norėdami įsigyti naują automobilį).

Automobilio pirkimas daugumai mūsų yra antroji didžiausia išlaidų suma po būsto pirkimo. Taigi, naudinga žinoti, dėl ko iš tikrųjų deratės, kai norite įsigyti naują transporto priemonę, ir į ką jūs turėtumėte atsižvelgti labiausiai.

Atsižvelkite į bendrą kainą, o ne į įmokos dydį

Tikimės, kad žinote naujo automobilio, kurį perkate, gamintojo siūlomą mažmeninę kainą, nes būtent ją matėte gamintojo svetainėje. Tačiau turėtumėte žinoti, kad beveik niekas jos nemoka, nes dėl jos galima derėtis.
Tačiau bendraujant su pardavimų atstovu diskusija nuo gamintojo siūlomos mažmeninės kainos greitai pereina prie mėnesinių įmokų dydžio. Tiesą sakant, dažnai tai yra mums suprantamas skaičius, greitas būdas mintyse suskaičiuoti, kiek galime išleisti iš savo atlyginimo kiekvieną mėnesį. Tačiau jūs perkate ne mėnesinę įmoką, jūs perkate automobilį, todėl pasistenkite, kad jie būtinai atsakytų į klausimą, kokia yra bendra automobilio kaina, įskaitant ir visus papildomus mokesčius? Ieškokite šios bendros sumos jums pateiktuose dokumentuose ir kruopščiai ją išanalizuokite.

Papildoma komplektacija gali būti labai brangi

Turėdami bendrą kainą, galėsite geriau nuspręsti, ar norite tam tikrų jums automobilyje siūlomų funkcijų ir komplektacijos. Jei tam tikra jums siūloma komplektacija yra nurodoma kaip „tik 30 papildomų eurų per mėnesį“, jums iš pirmo žvilgsnio gali imti atrodyti, kad tai yra visiškai priimtina, tačiau padauginus šią sumą iš įmokų skaičiaus gali paaiškėti, kad minėtas pasiūlymas gali gerokai padidinti jūsų automobilio bendrą kainą.
Kam kovoti dantimis ir nagais, kad sutaupytumėte porą šimtų eurų, bet pakloti 2 000 eurų (10 proc. nuo 20 000 eurų kainuojančio automobilio kainos) už stoglangį, kuriuo naudositės mažiau nei pusę metų?

Negailėkite pažangioms saugumo sistemoms

Oro kondicionierius, stoglangiai ir šildomos sėdynės - visa tai puiku, tačiau neturėtumėte pamiršti ir apie investavimą į didesnį saugumą suteikiančias funkcijas, kurios gali išgelbėti jus ar jūsų artimuosius. Aklosios zonos stebėjimo sistema, įspėjimo apie išvažiavimą iš eismo juostos ir pagalbinės sistemos, galiniai ir šoniniai įspėjimai, automatinis avarinis stabdymas ir daugybė kitų funkcijų, kurias galima dar ilgai vardinti.
Vis daugiau gamintojų šias pažangias pagalbos vairuotojui sistemas įtraukia į standartinę savo transporto priemonių įrangą. Prisiminkite Toyota Safety Sense, Honda Sensing, Mazda i-ActiveSense, Nissan Intelligent Safety Shield ir Subaru EyeSight. Todėl labai naudinga renkantis naują automobilį kartu pasidomėti ir kokias papildomas pažangias saugumo sistemas galėtų pasiūlyti vieni ar kiti gamintojai.

Atkreipkite dėmesį į savo palūkanų normą

Dėmesį sutelkę į mėnesio, dviejų savaičių ar net savaitės įmoką, nukreipsite dėmesį nuo bene svarbiausio naujo automobilio pirkimo aspekto – kokio dydžio bus paskolos palūkanos. Apmaudu, kiek daug pirkėjų apie tai nenutuokia. Kuo didesnė palūkanų norma, tuo daugiau palūkanų mokėsite. Net procentinis punktas gali būti labai reikšmingas.

Naudokitės gamintojų interneto svetainėmis, nes jose labai veiksmingai galima palyginti įvairius mokėjimo scenarijus, keisti finansuojamą terminą ir ieškoti skirtumo tarp finansavimo ir išperkamosios nuomos.
Jei tai padarysite, galite pastebėti, kad pasirinkus mažesnio modelio automobilį, įmokos nebus reikšmingai mažesnės. Taip yra todėl, kad gamintojai nėra linkę siūlyti gerų palūkanų normų pigesniems automobilių modeliams. Tiesą sakant, mažesnių ir pigesnių automobilių palūkanų normos gali būti du ar tris kartus didesnės nei didesnių - ir pardavėjams pelningesnių - automobilių.

Idealiu atveju, nesvarbu, kokio dydžio yra transporto priemonė, rinkitės ne tik mažiausią palūkanų normą, bet ir trumpiausią paskolos laikotarpį.

Atlikite skaičiavimus

Labai svarbu, kad ieškodami naujo automobilio jūs nepamirštumėte kartu atlikti ir atidžių bei tikslių skaičiavimų. Kartais vartotojai susigundo ilgesniu paskolos grąžinimo terminu vien todėl, kad jiems tenkanti mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka tokiu atveju būna mažesnė. Tačiau nereikėtų apsigauti.

Būtina suprasti, kad jei jūs renkatės trumpesnį paskolos grąžinimo terminą, paprastai galiausiai sumokate mažiau nei tuo atveju, kai renkatės ilgesnį paskolos grąžinimo terminą. Tai reiškia, kad jei jūs nusprendžiate kreiptis dėl paskolos automobiliui, kurios trukmė yra 60 mėn., nors per mėnesinį mokėsite daugiau, vis dėlto pasibaigus sutarčiai būsite už savo automobilį sumokėję mažiau nei tuomet, jei pasirinksite 96 mėn. paskolos grąžinimo terminą. Ir tiesą sakant, jūsų sutaupoma pinigų suma gali būti labai didžiulė – ypač, jei jūs planuojate įsigyti pakankamai brangų automobilį. Be to, paprastai, jei vartotojas renkasi ilgesnį paskolos grąžinimo terminą, palūkanų norma taip pat būna didesnė nei tuomet, kai pasirenkamas trumpesnis grąžinimo terminas. Todėl atidžius skaičiavimus atlikti ne tik reikia, tačiau ir būtina.

Nesusigundykite 96 mėn. trukmės paskolomis

Vienintelis geras pasiteisinimas, kodėl norite pasirinkti ilgesnį paskolos grąžinimo terminą, yra tas, kad automobiliai tarnauja ilgiau. Dennis DesRosiers iš „DesRosiers Automotive Consultants“ kompanijos „Financial Post“ laikraščiui teigė, kad „2000 m. tikėtinas automobilio tarnavimo laikas buvo 15-18 metų, o šiandien įsigytas automobilis gali tarnauti iki 30 metų“.

Taigi, taip, tai padeda vartotojams amortizuoti išlaidas, jei jie taip ilgai išlaiko savo automobilius. Tačiau problema kyla tada, kai žmonės parduoda savo transporto priemonę nepasibaigus paskolos terminui. Dėl nusidėvėjimo, kuris pirmaisiais naujo automobilio naudojimo metais būna labai didelis, jie sužino, kad už savo transporto priemonę yra skolingi daugiau, nei gali gauti ją pardavę.

Šis atotrūkis, vadinamas „neigiamu nuosavu kapitalu“, pažįstamas daugeliui automobilių savininkų. Beveik 14 proc. naujų automobilių pirkėjų yra skolingi daugiau už turimą automobilio paskolą, nei verta jų keičiama transporto priemonė.
Todėl nenuostabu, kad finansų ekspertai nerekomenduoja tų septynerių ar aštuonerių metų paskolų, kurias siūlo kai kurie gamintojai, pavyzdžiui, „Fiat Chrysler“ ir „Hyundai“, ypač tiems automobiliams, kurie nuvertėja greičiau nei vidutiniškai. Kas nori mokėti mėnesines įmokas už transporto priemonę, kurios garantija jau pasibaigusi?

Pasinaudokite nuolaidomis

Štai ir viskas, išsirinkote automobilį ir pardavėjas jums siūlo labai patrauklią paskolos palūkanų normą. Galbūt netgi mažesnę nei vienas procentas. Tačiau dar nesileiskite į kalbas; pirmiausia paklauskite pardavėjo: „Jei mokėsiu grynaisiais, ar gausiu nuolaidą?“. Tinkamo dydžio paskata gali sumažinti net ir labai nedidelių palūkanų patrauklumą, ir jums gali būti netgi pigiau pasirinkti nuolaidą perkant grynaisiais, nei imant paskolą.
Apsvarstykite 30 000 EUR vertės visureigį, finansuojamą penkeriems metams su 3,49 proc. palūkanų norma. Tarkime, tam pačiam modeliui, jei jis būtų perkamas iš karto, būtų taikoma 5 000 EUR nuolaida. Nuolaida jums nepriklausys, jei pardavėjas finansuos jūsų pirkimą; iš minėto skaičiaus atimkite tą penkių tūkstančių eurų nuolaidą, ir jūsų faktinė palūkanų norma priartės prie 11,16 proc.

Gerai pagalvokite, ko jums iš tikrųjų reikia

Kai keliaujate į automobilių saloną norėdami įsigyti naują transporto priemonę, jūs jau turite labai tvirtai žinoti, ką norėtumėte įsigyti. Tokiu būdu jūs galėsite išvengti pardavėjų taikomų taktikų siekiant parduoti kuo daugiau automobilių. Trumpiau tariant, jūs turite pakalbėti patys su savimi ir suprasti, ko iš naujojo automobilio jūs iš tikrųjų norėtumėte. Galbūt jums yra svarbiausia, kad nauja transporto priemonė būtų ypatingai erdvi ir talpi? O gal jums yra gerokai svarbiau, kad automobilis būtų ypač patvarus ir saugus? Kad ir kokie išskirtiniai bebūtų jūsų lūkesčiai, jūs turite juos žinoti. Būtent tokiu būdu jūs galėsite lengviau ieškoti ir jums tinkamo automobilio.
Be to, kai lankysitės automobilių salone, galite būti tikri, kad jums bus siūloma įsigyti ir įvairias papildomas komplektacijas. Ir nors kai kurios iš jų iš tikrųjų gali būti labai naudingos, dalies jų jums gali visiškai nereikėti. Kaip jau spėjote suprasti, kiekvienas papildomas priedas tiesiogiai atsilieps ir jūsų mokamai kainai už pasirinktą automobilį. Todėl jei jūs žinote, kad tam tikrų funkcijų tikrai nenaudosite, neleiskite sau įsigyti to, ko jums nereikia. Tokiu būdu jūs galėsite sutaupyti kur kas daugiau savo lėšų, kartu sumažindami ir jums tenkančius mėnesinius finansinius įsipareigojimus.

Stenkitės išvengti „administravimo mokesčių“

Ką darytumėte, jei pirktumėte džinsus, jums patiktų jų kaina, bet, priėjus prie kasos, iš jūsų būtų paimtas „administravimo mokestis“? Tikriausiai numestumėte džinsus ir išeitumėte iš parduotuvės. Na, pardavėjai yra „įgalioti“ gamintojų imti administravimo mokesčius. Tačiau, kitaip nei dėl daugumos kitų mokesčių, dėl pastarųjų galima derėtis, ir jie netgi gali būti visiškai pašalinti iš jūsų sudaromo sandorio. Kai kurios prekybos atstovybės net negalvoja jų imti.
Kai prieš pirkdami gausite išsamią informaciją apie savo pasirinkto ir jus dominančio automobilio kainą, derėkitės dėl šių administravimo mokesčių, kol jie taps lygūs 0 eurų. Ir nepaisant to, kad galbūt jūs iki šiol nebuvote pratę derėtis ir manėte, kad to daryti jums nepavyktų, nuo šiol turėtumėte tokias mintis vyti šalin, kadangi nuo to labai tiesiogiai priklausys ir kaina, kurią jūs galiausiai sumokėsite už pasirinktą naują automobilį.

Į sandorį įtraukite kuo daugiau privilegijų sau

Kadangi iki šios akimirkos jūs jau būsite išbandę visus savo turimus derybinius sugebėjimus, taip pat nevenkite paprašyti nemokamo tepalų keitimo ar kitų techninės priežiūros lengvatų. Turėkite omenyje, kad jūsų pardavėjas per daug neuždirba iš ką tik jums parduoto automobilio - jis planuoja daugiau pasipelnyti, kai grįšite į aptarnavimo skyrių. Todėl būtų labai naudinga tiksliai išsiaiškinti, kokį techninį aptarnavimą pardavėjas jums galės pasiūlyti ir kiek laiko jūs galėsite visu tuo naudotis.