Žalias 468

Paskolos: patarimai planuojantiems imti būsto paskolą

Paskolos visada buvo ir bus viena aktualiausių temų, kadangi noras gerinti savo buitį, įsigyti stambių pirkinių, studijuoti ar pagerinti laisvalaikio kokybę, yra prioritetiniai klausimai. Ne išimtis ir būsto paskolos – kiekvienais metais jos prašo tūkstančiai žmonių, tad nieko keista, kodėl tai yra vienas populiariausių pasirinkimų. Tačiau nepaisant didžiulio šio pasirinkimo populiarumo, nesunku pastebėti, kad nemaža dalis žmonių susiduria ir su tam tikrais nesklandumais. Pasirodo, dalis jų kyla dėl aplaidaus ir neatsakingo elgesio. Ar galima jų išvengti? Tikrai taip. Būtent todėl šį kartą pateikiame porą vertingų patarimų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį tuo atveju, jei jūsų tikslas yra paskolos būstui.

919

Paskolos sutarčiai – ypatingas dėmesys

Jei nusprendėte imti paskolą būstui įsigyti, atkreipkite dėmesį į tai, kad vienas svarbiausių dalykų, kurį tiesiog privalote padaryti, tai – ypač atidžiai susipažinti su paskolos sutartimi. Atminkite, kad kiekvienas, net ir pats trumpiausias sutartyje esantis punktas, yra labai svarbus. Nepasiduokite pagundai prašokti net mažiausią dalį informacijos, esančios sutartyje.
Neatsakytų klausimų – negali likti

Dar vienas patarimas, kurio negalite praleisti pro akis, yra skamba štai taip: neatsakytų klausimų tiesiog negali likti. Dėl įvairių priežasčių (laiko stokos, nežinojimo, kur kreiptis dėl papildomos informacijos), neretai netunka taip, kad paskolą planuojantys imti žmonės, nesužino svarbios informacijos. Būtent toks poelgis vėliau gali tapti nesklandumų priežastimi. Taigi, išvada, aiški – į kiekvieną klausimą, turite rasti atsakymą. Geriausias būdas tai padaryti – kreiptis į specialistus.

Kritiškai įvertinkite visas sąlygas

Ne paslaptis ir tai, kad tokio pobūdžio sandoriai yra apipinti įvairiausiomis sąlygomis. Pastarosios turi būti kritiškai įvertintos. Visiems puikiai žinoma, kad būsto paskolos neatsiejamos nuo prievolės mokėti įmokos, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitas sąlygas, kurių – nemažai. Kritiškai įvertinkite ir visus kitus, jums keliamus įsipareigojimus: palūkanų dydį, terminus ir t.t. Taip pat, atkreipkite dėmesį ir į tai, ar įsigytas būstas privalės būti apdraustu.
Nenumatytos aplinkybės. Kas laukia joms susiklosčius?

Ne paslaptis ir tai, kad būsto paskolos paprastai yra suteikiamos ilgam laiko tarpui, dažniausiai – keliolikai metų. Tai – pakankamai ilgas laikotarpis, todėl nenumatytų aplinkybių tikimybė yra ypač didelė. Taigi, prieš pasirašydami paskolos sutartį, susipažinkite, kokie scenarijai jūsų lauktų susiklosčius nenumatytoms aplinkybėms.

Lyginkite įvairių bankų siūlomas sąlygas

Na, o pabaigai – dar vienas patarimas, kuriuo pasinaudoję, galite išlošti. Raskite laiko palyginti kelių bankų siūlomas sąlygas. Nors įsivyravusi konkurencija lemia panašas sąlygas, nesunku suvokti, kad skirtumų taip pat yra, tereikia juos pastebėti. Taigi, belieka tik pridurti, kad skirtingų bankų siūlomų sąlygų vertinimas yra ypač naudingas ir netgi tiesiog būtinas sprendimas.

Atminkite, jog būsto paskola yra ilgalaikis sprendimas. Vadinasi, jis turi būti naudingas ir teisingas. Tai užtikrinti bus kur kas lengviau, jei pasinaudosite šiais patarimais.