Žalias 468

500Nauji verslo rinkos žaidėjai per 2014 metus pasinaudojo net 5,8 mln. eurų dydžio paskolomis iš Verslumo skatinimo fondo (VSF). Tai yra net 9 proc. daugiau nei per 2013 metus, kuomet VSF suteikė 5,3 mln. eurų paskolų. 2014 metais šio fondo finansavimu pasinaudojo net 463 pradedantys verslininkai (lyginant su 2013 m. – 55 proc. daugiau), o didžiausias aktyvumas kuriant verslą pastebėtas amžiaus grupėje iki 29 metų.

Pasak VSF paskolų išdavimą koordinuojančios Lietuvos centrinės kredito unijos ES projektų skyriaus atstovo Tomo Valausko, 2014 m. buvo patys aktyviausi per VSF istoriją. Per praėjusius metus gerokai padaugėjo verslą norinčių steigti asmenų, nors paskolos vidutinė suma ir sumažėjo, darbo fondui tik padaugėjo.

Išskiriant jaunimą iki 29 metų, per 2014 m. buvo suteikta 2,2 mln. eurų paskolų, o tai 41,7 proc. daugiau nei ankstesniais metais. VSF kreditą gavo net 188 jaunuoliai, dvigubai daugiau nei pernai, kurie norėjo kurti ar plėsti savo verslą.

Lietuvos centrinės kredito unijos užsakymu buvo atliktas tyrimas, pagal kurį išsiaiškinta, jog verslą per artimiausius dvejus metus planuoja pradėti net 10 proc. Lietuvos gyventojų. Didžiąją dalį teigiamai pasisakiusių sudaro būtent jaunimas. 16 proc. 18-25 m. amžiaus ir 12 proc. 26-35 m. amžiaus asmenų teigė, kad planuoja įsteigti savo verslą per artimiausius dvejus metus.

Jauna šeima perka būstąMūsų šalyje yra vienas labai populiarus ir dažnai girdimas scenarijus. Jauna šeima ilgus metus nuomojasi butą, už kurį kiekvieną mėnesį tenka pakloti nemenką pinigų sumą iš savo ir taip jau nedidelio šeimos biudžeto. Pinigų pertekliaus juk įprastai jauni žmonės tikrai nejaučia. Taigi, visą nuomos laikotarpį pinigai yra atiduodami nuomotojams, o visos teisės į būstą, kuriame gyvena šeima, ir toliau priklauso tik nuomotojui. Kai tokia padėtis jauną šeimą ima erzinti, o galiausiai – net piktinti, pradedama rimtai svarstyti apie tai, kad tokiu atveju, norint pasprukti iš uždaro rato,vienintelė išeitis yra būsto paskolos.

Klausite, kodėl žmonės nėra linkę iš karto kreiptis į banką dėl paskolos, skirtos būstui įsigyti? Dažniausiai ir ypač jaunos šeima to šiek tiek baiminasi, nes jos nėra tikros, kaip susiklostys jų tolimesnis gyvenimas, ar jie pajėgs išlaikyti savo turimą darbo vietą, ar užteks bendrų šeimos finansų ir dar dėl begalės kitų aktualių klausimų. Kai, praėjus tam tikram laikotarpiui, žmonės pamažu pradeda ima jaustis vis tvirčiau, susikuria sau po kojomis tvirtesnį pagrindą ir supranta, kad galbūt daugiau neverta savo sunkiai uždirbtų pinigų mesti į balą ir kad geriau juos skirti būsto paskolos grąžinimui. Be abejo, toks sprendimas turi būti gerai pamatuotas ir apsvarstytas. Tokį sprendimą priima šeima, o ne kuris nors vienas jos narys atskirai.


 

Žinoma, pradėjus svarstyti tokio svarbaus žingsnio galimybę, visada svarbu iki smulkmenų išsiaiškinti visas sąlygas, reikalavimus ir kitus niuansus. Negali būti nieko svarbiau už protingai ir apgalvotai priimtą sprendimą. Taigi, pirmiausia reikia įvertinti savo šeimos finansinį pajėgumą. Trumpiau tariant – ar pavyks laiku sumokėti paskolos grąžinimo įmokas, ir ar dėl to labai nenukentės jūsų šeimos mėnesinis biudžetas. Apskaičiuoti visa tai galima gana lengvai. Galima apsilankyti įvairiuose mūsų šalyje veikiančių komercinių bankų filialuose arba jų internetiniuose tinklalapiuose, kur yra pateikiama visa aktuali informacija ir dažniausiai būna integruotos būsto paskolos skaičiuoklės, kurios padeda lengviau suprasti ir įvertinti esamą situaciją. Tokiose skaičiuoklėse prašoma nurodyti savo šeimos bendras mėnesines pajamas ir įvairius turimus finansinius įsipareigojimus. Tuomet programa pateikia rezultatą, kuriame nurodoma, kokio dydžio paskolą galėsite gauti.

Suprantama, kad toks apskaičiavimas bus tik preliminarus, nes juk iš tikrųjų egzistuoja daug įvairių kitų aplinkybių bei veiksnių, kuriuos kiekvienas paskolas teikiantis komercinis bankas turi būtinai įvertinti. Taip pat kaip klientas, kuris tokį sprendimą priima ilgai galvojęs ir svarstęs, bankas, į kurį kreipiatės, taip pat turi gerai apsvarstyti jūsų šeimos finansinę padėtį ir atsakingai priimti sprendimą – išduoti paskolą ar vis dėlto jūsų paraišką atmesti. Jei viename banke būsto paskolos jums nesuteikia, nereikėtų nuleisti rankų. Lietuvoje veikia ne vienas ir ne du bankai, kurie gali suteikti dideles paskolas, todėl verta išbandyti, jei ne visus, tai daugelį jų.

Vieniems automobiliai yra didelis pomėgis ir hobis, kitiems – būtinybė, o tretiems – prabangos detalė. Šios transporto priemonės gali pasiūlyti viską: milžinišką greitį, puikiausio garso muziką, komfortą, saugumą - bet ką, ko tik gali prireikti. Tačiau dažnai mums prireikia ne ko kito, bet būtent pinigų. Tokiu atveju mums puikiausiai pasitarnauja paskola už automobilį. Skamba viliojančiai, ar ne? Mūsų šalyje tikrai didelis procentas gyventojų turi nuosavus automobilius ir jais naudojasi bene kiekvieną dieną ir be jų neapseina vykdami tvarkyti įvairiausius reikalus, į darbą, sporto klubą, prekybos centrą ar paiškylauti. Visur yra naudojama ši jau neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi tapusi susisiekimo priemonė, daranti mūsų gyvenimą patogiu ir komfortišku. Tai reiškia, kad labai didelis procentas žmonių gali pasinaudoti šios rūšies paskola.

auto paskola