Žalias 468

Įsipareigojimas komunikacijų bendrovei yra toks pats kaip bankui

Telefonas už 1 eurą, nedidelės mėnesinės įmokos už planšetinį kompiuterį su internetu ar kiti technologiniai „žaisliukai“ vilioja mus nuolat ir dažnai suvilioja. Nors esame daugiau neigiamos nuomonės apie paskolas ar lizingus, tačiau vis tiek pasirašome sutartį, kuri, iš esmės, yra visiškai tokia pati kaip ir pasirašyta su banku, kreditų ar lizingų bendrove. Kodėl taip yra?

Pirmiausia, pasirašydami sutartis dėl vienokių ar kitokių privilegijų, tarp kurių ir naujas mobilusis telefonas, didelės įstrižainės televizorius ar nuolaidos paslaugoms, įsipareigojate tam tikrą laiką būti klientu ir mokėti tam tikrą nustatytą mokestį. Tai visiškai tas pats, kas ir įsipareigojimas bankui už tam tikras paslaugas, pavyzdžiui suteiktą lizingą ar paskolą, todėl galima sakyti, kad komunikacijos bendrovės ir banko sutartis yra vienas ir tas pats.

Daug kreditų

Antras dalykas, Jūsų kredito istorija. Telekomunikacijų bendrovė taip pat gali tikrinti Jūsų kredito istoriją ar ją papildyti įrašais apie Jūsų mokumą. Jei vėluosite sumokėti už paslaugas Jums ne tik bus apribotos pokalbių ar kitų paslaugų galimybės, bet taip pat ir galite sulaukti neigiamos informacijos savo kredito istorijoje, antstolių. Jei nemokėsite už įrangą, kuriai taikomas mėnesinis mokestis - ją galite prarasti, kartu susigadindami ir savo kredito istoriją, ir galbūt net patirdami papildomų išlaidų dėl išieškojimo. Tai - visiškai tas pats kaip ir susidūrus su finansinėmis problemomis ir nemokant banko paskolos įmokų.

Mes pasidomėjome kokia situacija šiuo klausimu yra kitose šalyse. Kaip teigia swrafisesxebi.eu asmeninių finansų specialistai, prisiimtus įsipareigojimus telekomunikacijų bendrovėms, reikia lygiai taip pat griežtai vertinti kaip ir bet kokius kreditus. Jokiu būdų negalima atmestinai žiūrėti į įmokų mokėjimą, nes tai gali pakenkti kredito reitingui. Šio metu daugumoje Europos valstybių yra vedamas skolininkų registras, į kurį papuola visi pradelsti mokėjimai. Taigi jei kelis kartus laiku neatsiskaitysite už telefonijos paskolas - ateityje gali iškilti sunkumų norint gauti kreditą.

Ne paslaptis, kad pradelsti mokėjimai, tiek piktybiniai vengimai mokėti, tiek ištikusios finansinės nelaimės kaip reikiant apsunkina galimybes skolintis ar sudaryti tokio tipo sutartis ateityje, todėl prieš prisiimant įsipareigojimą, net jei iš pirmo žvilgsnio ypač palankiomis sąlygomis siūlomi Jūsų svajonių technologiniai įrenginiai, vertėtų labai gerai pasverti visus už ir prieš. Tokiu būdu galėsite apsisaugoti nuo spontaniško sprendimo, kuris pradžioje galbūt ir džiugintų, tačiau vėliau keltų rimtų rūpesčių, susijusių su Jūsų finansais. Tinkamas pasiūlymų analizavimas ir gebėjimas nuspręsti, kiek siūlymas tinka Jums yra bene geriausia ką Jūs galite padaryti.