Žalias 468

Paskola internetu iki 15000 eurų

Būsto paskolos ypač populiarios jaunų šeimų tarpe

Straipsnių sąrašas

Jauna šeima perka būstąMūsų šalyje yra vienas labai populiarus ir dažnai girdimas scenarijus. Jauna šeima ilgus metus nuomojasi butą, už kurį kiekvieną mėnesį tenka pakloti nemenką pinigų sumą iš savo ir taip jau nedidelio šeimos biudžeto. Pinigų pertekliaus juk įprastai jauni žmonės tikrai nejaučia. Taigi, visą nuomos laikotarpį pinigai yra atiduodami nuomotojams, o visos teisės į būstą, kuriame gyvena šeima, ir toliau priklauso tik nuomotojui. Kai tokia padėtis jauną šeimą ima erzinti, o galiausiai – net piktinti, pradedama rimtai svarstyti apie tai, kad tokiu atveju, norint pasprukti iš uždaro rato,vienintelė išeitis yra būsto paskolos.

Klausite, kodėl žmonės nėra linkę iš karto kreiptis į banką dėl paskolos, skirtos būstui įsigyti? Dažniausiai ir ypač jaunos šeima to šiek tiek baiminasi, nes jos nėra tikros, kaip susiklostys jų tolimesnis gyvenimas, ar jie pajėgs išlaikyti savo turimą darbo vietą, ar užteks bendrų šeimos finansų ir dar dėl begalės kitų aktualių klausimų. Kai, praėjus tam tikram laikotarpiui, žmonės pamažu pradeda ima jaustis vis tvirčiau, susikuria sau po kojomis tvirtesnį pagrindą ir supranta, kad galbūt daugiau neverta savo sunkiai uždirbtų pinigų mesti į balą ir kad geriau juos skirti būsto paskolos grąžinimui. Be abejo, toks sprendimas turi būti gerai pamatuotas ir apsvarstytas. Tokį sprendimą priima šeima, o ne kuris nors vienas jos narys atskirai.


 

Žinoma, pradėjus svarstyti tokio svarbaus žingsnio galimybę, visada svarbu iki smulkmenų išsiaiškinti visas sąlygas, reikalavimus ir kitus niuansus. Negali būti nieko svarbiau už protingai ir apgalvotai priimtą sprendimą. Taigi, pirmiausia reikia įvertinti savo šeimos finansinį pajėgumą. Trumpiau tariant – ar pavyks laiku sumokėti paskolos grąžinimo įmokas, ir ar dėl to labai nenukentės jūsų šeimos mėnesinis biudžetas. Apskaičiuoti visa tai galima gana lengvai. Galima apsilankyti įvairiuose mūsų šalyje veikiančių komercinių bankų filialuose arba jų internetiniuose tinklalapiuose, kur yra pateikiama visa aktuali informacija ir dažniausiai būna integruotos būsto paskolos skaičiuoklės, kurios padeda lengviau suprasti ir įvertinti esamą situaciją. Tokiose skaičiuoklėse prašoma nurodyti savo šeimos bendras mėnesines pajamas ir įvairius turimus finansinius įsipareigojimus. Tuomet programa pateikia rezultatą, kuriame nurodoma, kokio dydžio paskolą galėsite gauti.

Suprantama, kad toks apskaičiavimas bus tik preliminarus, nes juk iš tikrųjų egzistuoja daug įvairių kitų aplinkybių bei veiksnių, kuriuos kiekvienas paskolas teikiantis komercinis bankas turi būtinai įvertinti. Taip pat kaip klientas, kuris tokį sprendimą priima ilgai galvojęs ir svarstęs, bankas, į kurį kreipiatės, taip pat turi gerai apsvarstyti jūsų šeimos finansinę padėtį ir atsakingai priimti sprendimą – išduoti paskolą ar vis dėlto jūsų paraišką atmesti. Jei viename banke būsto paskolos jums nesuteikia, nereikėtų nuleisti rankų. Lietuvoje veikia ne vienas ir ne du bankai, kurie gali suteikti dideles paskolas, todėl verta išbandyti, jei ne visus, tai daugelį jų.