Žalias 468

Kredito istorija – kas tai?

pre kompiuterioKredito istorija pradedama formuoti kiekvienam mūsų šalies piliečiui sulaukus pilnametystės. Taigi jei manote, kad kredito istorijos neturite – labai klystate. Tačiau ar galima kažkaip pakoreguoti kreditų istorijoje esančius duomenis ar juos apskritai ištrinti? Ar, sumokėjus tam tikrą nurodytą mokestį, galima tiesiog gražiai nuslėpti kai kuriuos faktus? Daugelis taip pat domisi, kodėl, skolas apmokėjus, žymės istorijoje vis viena išlieka? Gausybės panašių klausimų sulaukia ir įmonės, formuojančios mūsų šalies gyventojų kredito istorijas. Žinoma, kiekvienam žinoti visų niuansų apie kredito duomenų kaupimą nebūtina, tačiau vadovautis nuogirdomis taip pat nederėtų. Taigi šiame straipsnyje galėsite susipažinti su aktualiausia informacija ir išsiaiškinti, kaip sužinoti savo kredito istoriją.

Kredito istorijos formavimas – ne tik bankų ir kredito bendrovių rankose

Kartais tenka išgirsti nuomonių, kad prie kiekvieno asmens kredito istorijos formavimo prisideda tiktai bankai, kredito įstaigos, o tuo tarpu įsiskolinimus telekomunikacijos bendrovėms, už elektrą, televiziją, interneto paslaugas galima ignoruoti ir mokėti bet kada. Kredito istorija formuojama atsižvelgiant į visus taip vadinamuosius kreditorius, administruojančius mokesčius. Kiekvienas asmens atliekamas veiksmas vienaip ar kitaip daro įtaką besiformuojančiai kredito istorijai.

Kartais klaidinga manyti, kad, norint turėti palankią kredito istoriją, reikia vengti kreditų ir paskolų, prekių pirkimo išsimokėtinai ar panašiai. Tačiau tai nėra tiesa: gerą istoriją paprastai formuoja įrašas, kad asmuo atsiskaito ir įmokas sumoka laiku, o ne tai, kad jis turi vienokį ar kitokį skaičių įsipareigojimų.

Turimi įsiskolinimai – nebe vieno asmens reikalas

Jei esate kažkam kažką skolingas, tai jau liečia nebe tik jus vieną. Taigi kur besikreiptumėte, už ką oficialiai bemokėtumėte, visur bus įvertinama asmeninė jūsų mokumo istorija. Nors kredito istorija atrodo asmeninis kiekvieno žmogaus reikalas, tačiau būtent ji dažnai ir nulemia, ar gausite tam tikro dydžio paskolą ir ar galėsite lizingu nusipirkti turto.

Žmonės klausia ne tik kaip sužinoti savo kredito istoriją, bet ir kaip viską pradėti nuo nulio. Deja, panaikinti senosios kredito istorijos ir sukurti naują galimybės nėra, nes faktai išlieka. Tačiau ką kiekvienas gali padaryti – tai pasistengti ir kaip galima greičiau apmokėti turimus įsiskolinimus, antra, kiekvieną mėnesį nebegyventi skolon ir atidėlioti mokėjimus.