Žalias 468

Kokios pasekmės laukia negrąžinus kredito?

Atsakingas skolinimasis turi būti svarbiausias prioritetas ieškantiems finansinės pagalbos. Šiuo metu yra nemažai žmonių, kurie vengia grąžinti paimtus kreditus manydami, jog už tai jokios atsakomybės nebus. Gaila, tačiau toks mąstymas dažniausiai yra pasitaikantis jaunų žmonių tarpe, kurie net nesuvokia koks yra visas skolinimosi procesas ir kaip viskas gali pakrypti blogąja linkme, jeigu įsipareigojimai nėra vykdomi. Teisinės priemonės kai kuriems asmenims gali net įvaryti šiokį tokį šoką, todėl prieš skolinantis, būtina apžvelgti kas tai jūsų gali laukti, jeigu vengsite grąžinti paskolas ar greituosius kreditus.

skolų isieskojimas

Delspinigiai yra neišvengiami jeigu laiku įsiskolinimai nebus padengti. Trumpai tariant, jūs turite žinoti, jog kuo ilgiau delsiate sumokėti paskolos įmoką, tuo grąžinama suma tampa didesnė. Vartojimo kredito įstatymas numato net ir konkrečius delspinigius, kuriuos gali taikyti visi kreditoriai. Svarbu yra tai, jog laiko tarpas yra viena iš priežasčių, kodėl delsimo meto jums yra paskaičiuojama kur kas didesnė suma negu prieš tai skolinotės.

Viena iš svarbiausių pasekmių – skolų išieškojimo bendrovės. Jeigu vengsite grąžinti kreditą, tai faktas, jog skolintojas savo pinigų nepamirš ir tokiu atveju, jis gali į pagalba pasitelkti teisininkus, kurie tvarkys visus jūsų reikalus. Galvojate kas čia tokio? Svarbiausia yra tai, jog teisininkų darbas kainuoja gana nemažai ir už jį reikia mokėti, ir kaip manote kam teks šis mokestis? Žinoma, kad jums. Jūs privalėsite padengti bet kokius kreditoriaus skolos išieškojimo kaštus, įskaitant ir teisininkų, teismo ir kitas išlaidas. Būtent skolų išieškojimo bendrovėms jums teks atseikėti gana nemažą sumą, todėl reikia gerai apmąstyti ar verta rizikuoti skolintis, jeigu pinigų grąžinimo galimybės yra gana menkos.

Prasiskolinusio asmens statusas“ neišvengiamas kiekvienam, kuris nevykdo savo finansinių įsipareigojimų. Tai reiškia, jog bet kokioje situacijoje, neatsiskaitydami su paslaugų teikėjų, esate patalpinamas į viešąjį skolininkų sąrašą. Kredito teikėjai nėra išimtis, todėl tokia galimybe jie taip pat pasinaudos, o tai reikštų tik vieną – jūs ateityje daugiau nebegausite jokių paslaugų. Kaip manote – verta rizikuoti ar ne?

Nors ir negrąžinate kredito, turite žinoti, jog bet kokiu atveju skola iš jūsų bus išieškota priverstinai. Galiausiai kredito teikėjai kreipsis į teismą, o tada jūsų skola bus išieškota iš jūsų asmeninio turto – bus areštuotos jūsų banko sąskaitos bei kitas turtas ir jeigu patys nemokėsite skolų, antstolis tai padarys už jus.

Gerai apsvarstykite ar tikrai norite visiems laikams susigadinti savo reputaciją nepataisomai.