Žalias 468

Kaip saugiai suteikti paskolą nuotoliniu būdu?

paskolos sutartisKiekvienam ateina momentas kai pagalbos kreipiasi pažįstamas žmogus, o tokiais atvejais kyla dviprasmiškų abejonių – ar skolinti jam pinigus? Svarbu žinoti, jog paskolinti pinigų kitiems asmenims galite tik tokiu atveju, jeigu už skolinimą neimate palūkanų, kitu atveju – pelno siekimas iš suteiktų paskolų yra laikomas neteisėta veikla jeigu visą šį procesą atlieka fiziniai asmenys. Kaip bebūtų, didžiausia problema kyla tada jeigu atsiranda nepasitikėjimas žmogumi, o tada jau reikia galvoti kokių saugumo priemonių imtis, jog būtų užtikrintas sklandus skolos grąžinimas. Žemiau pateikiame elementarų pavyzdį, kurį pritaikę savo situacijoje, galėsite nesibaimindami imtis teisinių priemonių išieškant skolą iš pažįstamo žmogaus.

Kreditas turi būti suteikiamas su visomis įmanomomis saugumo garantijomis, o viena iš jų – skolos raštelio pasirašymas. Nemažai žmonių galvoja, kad skolos rašteliai gali būti pasirašomi tik ant balto popieriaus lapo – tai yra klaidinga nuomonė, nes patobulėjusios technologijos šiuo metu leidžia sukurti skolinimosi faktą nuotoliniu būdu. Tokiu atveju bus reikalinga asmeninė banko sąskaita ir pabrėžtina – kiekviena pusė privalo ją turėti. Tokiu būdu, per elektroninės bankininkystės sistemą, paskolos prašytojas turi pervesti simbolinį vieno cento mokestį, o mokėjimo paskirtyje nurodyti tekstą, kuris parodytų, jog žmogus prašo paskolinti pinigų ir įsipareigoja grąžinti skolą nurodytą dieną. Tada, gavę vieno cento įmoką, paprasčiausiai pervedate paskolos sumą ir mokėjimo paskirtyje nurodote iki kada pinigai yra skolinam ir žinoma – būtina nurodyti sąskaitos išrašo numerį, kuris bus randamas vieno cento pervedime. Dabar jūs turite du banko sąskaitos išrašus – vienas, kuriame pažįstamas žmogus prašo paskolinti pinigų, kitas, kuriame pervedate pinigų sumą pagal pažįstamo žmogaus prašymą. Tai yra skolą įrodantys dokumentai, kurie puikiausiai tiks tiek išieškant skolą ikiteisminiu, tiek ir teisminiu būdu. Atminkite, kad suteikiant kreditą net ir pažįstamam asmeniui verta įvertinti jo mokumą ir galimybes grąžinti kreditą laiku.

Svarbu pabrėžti – prieš pervedant paskolos sumą, turėkite kredito prašančio asmens kodą bei adresą, o darydami pervedimą, būtinai nurodykite paskolos prašančio asmens kodą laukelyje „gavėjo kodas“, nes tokiu būdu sužinosite ar jis jums pateikė teisingus duomenis – bankas nevykdys nurodyto pavedimo jeigu asmens kodas bus neteisingas.

Suėjus terminui, reikalaukite skolos grąžinimo, o jeigu atsakymas yra neigiamas, drąsiai galite kreiptis į skolų išieškojimo bendroves, kurios visą skolos išieškojimo procesą atliks už jus. Būtent pasitelkus šias bendroves, galite būti ramesni – jos žino kaip elgtis ir kokių priemonių imtis, jog skolininkas geruoju gražintų skolą savo noru.