Žalias 468

Kokios išlaidos laukia negrąžinus kredito?

pinigaiNe vienam žmogui gali susiklostyti situacija kai iš jo bus išieškoma skola, todėl čia būtina apžvelgti kokios papildomos išlaidos gali atsirasti negrąžinus greito kredito ar kitos paskolos. Verta pastebėti, jog išieškojimo darbo dažniausiai imasi profesionalai, todėl faktas, jog nemažos įsiskolinimo sumos susidaro ir dėl jų atliekamo darbo. Trumpai tariant, jums reikėtų pasidomėti, kokių išlaidų ir už ką galite tikėtis, jeigu netinkamai vykdysite savo finansinius įsipareigojimus. Tai jums padės apsispręsti ar tikrai verta rizikuoti savo galimybėmis.

Paskolų teikimas dažniausiai sudaro eilines išlaidas kreditoriui, todėl pirmiausios išlaidos išieškojimo metu yra priskaičiuojamos pagal paskolos sumą, palūkanas bei delspinigius. Tai yra tik pati pradžia ir jeigu šiuos pinigus sumokate, tai kredito teikėjas vargiai kreipsis į skolų išieškojimo bendroves. Jeigu jau skolų išieškotojai pradeda savo darbą, tai neabejotinai atsiranda pirmosios papildomos išlaidos.

Kiekvienas paskolų teikėjas, pasamdęs skolų išieškojimo bendrovę, jau sudaro jums papildomų išlaidų – samdymas kainuoja, todėl skolos išieškojimo mokestis, kuris bus sutartas tarp paskolos teikėjo ir išieškotojų, bus taikomas būtent jums, o tai reiškia, jog suma gali būti itin didelė, todėl trumpai tariant, turite žinoti, jog jeigu kreditorius sudaro skolos išieškojimo sutartį, tai jūsų įsiskolinimas iškart padidėja vos tik sudedami parašai ant minėtos sutarties.

Kai skolų išieškojimo bendrovės pradeda darbą, tai jos iš pradžių imsis prevencinių priemonių – skambins jums, siųs laiškus registruotu bei elektroniniu būdu. Visas šis informavimas jums sudarys papildomų mokesčių – jums teks sumokėti visus išieškotojų patirtus nuostolius t.y. mokėsite už išieškotojų skambučius, išlaidas siunčiant registruotus laiškus ir t.t. Todėl turite žinoti – kuo labiau ignoruosite skolų išieškotojus, tuo didesnė suma kaupsis. Verta pabrėžti, jog jeigu minėti specialistai imsis pas jus važinėti ir ieškoti jūsų, tai faktas, jog jų važinėjimosi išlaidos vėl gi kris ant jūsų pečių.

Vienas svarbiausių aspektų – jeigu skolų išieškotojai sutars su kreditoriumi, jog būtų imtasi teisminio išieškojimo, tai čia jūsų išlaidos ženkliai išaugs – bus ruošiami dokumentai teismui, kurių ruošimas kainuos tikrai ne vieną šimtą litų. Taip pat kreipdamasis į teismą, kreditorius turės sumokėti tam tikrą žyminį mokestį, kuris vėl – bus išskaičiuojamas iš jūsų.

Visos šios išvardintos kreditoriaus išlaidos ir skolų išniekojimo bendrovių patiriamos darbo sąnaudos turės būti išieškomos būtent iš jūsų, o tai reiškia, jog bet kokiu atveju, jūsų skola gali išaugti net keletą kartų, tad gerai apsvarstykite ar tikrai norite bandyti rizikuoti savo finansinėmis galimybėmis.