Žalias 468

Kaip valdyti finansus gaunant papildomas pajamas?

Nusprendėte susikurti papildomą pajamų šaltinį? O gal jau gaunate nemažai pinigų iš kažkokios veiklos? Tinkamas finansų valdymas gali padėti lengviau atsikratyti turimais finansiniais įsipareigojimais, todėl norėtume apibendrinti kaip reikėtų elgtis su papildomų pajamų šaltiniu, jeigu turite kažkokių paskolos įsipareigojimų ar tiesiog esate įsipareigoję pagal lizingo sutartis.

Pirmiausia turite žinoti, jog papildomas pajamas reikėtų leisti atsakingai ir prieš tai gerai išanalizavus esamą situaciją. Turite gerai suskaičiuoti visą jūsų nuolatinį išlaidų židinį t.y. kiek per mėnesi pinigų išleidžiate minėtų paslaugų sąskaitoms apmokėti. Tokiu atveju, galėsite efektyviau atsikratyti nereikalingais įsipareigojimais.

finansaiJeigu turite paėmę vartojimo kreditą ar net kelis, tai pirmiausia siūlytume papildomas pajamas skirti būtent jų mokėjimui. Būtina pabrėžti – jums reikia pirmiausia grąžinti ne didžiausią skolą, o būtent tą, kurios suma yra mažesnė ir trumpesniam laikotarpiui. Tai reiškia, jog tokių kreditų palūkanos dažniausiai būna itin didelės, todėl čia pirmenybę apmokėjimui teikite būtent tai paskolai, kuriai yra nustatytos didžiausios palūkanos. Kodėl? Anksčiau grąžindami kreditą, jūs galėsite pasinaudoti teise ir reikalauti paskolos teikėjo palūkanų perskaičiavimo. Tai reiškia, jog anksčiau grąžinus paskolą, jums bus lengviau atsikratyti didesnių mėnesinių įmokų, nes kredito teikėjas privalės perskaičiuoti palūkanas.

Kas liečia kitas paskolas ir lizingo paslaugas, tai čia joms reikėtų teikti antraeilį vaidmenį. Grąžinus paskolą, sekančius mokėjimus darykite tos paslaugos, kuri turi terminuotą laikotarpį t.y. pirmiau mokėkite tarkime kažkokio pirkinio įmokas, kurios yra didžiausios, nes taip apskritai sumažinsite savo nuolatinių išlaidų balansą.

Kitas paslaugas mokėkite analogiška tvarka – kurios turi ilgesnį terminą ir mažesnes palūkanas bei mėnesines įmokas - mokėkite vėliausiai. Tokiu būdu greičiau sumažinsite savo nuolatinių įsipareigojimų sumą ir taip pagerinsite savo materialinę padėtį.

Kodėl naudinga papildomomis pajamomis anksčiau laiko grąžinti finansinius įsipareigojimus? Svarbiausia yra tai, jog šitokiu būdu jus greičiau jų atsikratysite, o tai lemtų net gi ir kredito reitingo augimą. Ką tai reiškia? Būtent jūsų itin kruopštus įsipareigojimų vykdymas bus teigiamai vertinamas tiek paslaugų teikėjų, tiek ir kreditorių, todėl sekantį kartą jūs galite būti laikomas ne tik lojaliu ar „vip“ klientu, bet tuo pačiu gauti ir geresnius pasiūlymus. Tai yra ypač naudinga, jeigu ateityje norėsite imti būsto paskolą, nes tada jūsų kredito istorija bus peržiūrima ir akivaizdžiai matysis, jog ankstesniais laikotarpiais savo įsipareigojimus kitiems paslaugų teikėjams įvykdėte kur kas sklandžiau negu buvo reikalaujama.