Žalias 468

Net smulkmena gali būti svarbi

Renkantis greitųjų kreditų ar kitų paskolų bendrovę svarbu įvertinti daugybę faktorių, galinčių lemti tiek Jūsų grąžinamą pinigų sumą, tiek ir galimybes išvengti nesusipratimų ar netgi nemenkų finansinių nuostolių. Tačiau kai kurie žmonės dėl skubėjimo neįvertina tinkamai ne tik savo galimybių, bet ir pasirenka pirmąjį pasitaikiusį variantą – tai didelė klaida.

svarbuVisų pirma, skirtingų bendrovių pasiūlymai suteikia galimybę rinktis, o tai jau daug. Besirenkant galima palyginti, įvertinti, rasti variantą, kuris yra tinkamesnis Jums galutinės kainos, periodiškumo ar trukmės aspektais. Žinoma, kartais pasirinkti yra sunku, ypač kai viena bendrovė yra pranašesnė vienoje srityje, o kita kitoje, tačiau sudėliojus prioritetus, įvertinus visas savybes, papildomas paslaugas ar mokesčius, galiausiai galima išsirinkti geriausią variantą, net jei lemiama bus smulkmena.

Smulkmenų reikšmė dažniausiai prilyginama nuliui, tačiau iš pirmo žvilgsnio smulkmena gali atrodyti ir paskolos grąžinimo galimybių įvairovė. Prireikus paskolą grąžinti, didelis grąžinimo vietų pasirinkimas padeda sutaupyti, išvengti laiko gaišimo ar net delspinigių. Pavyzdžiui, netikėtai išleidžiate visus pinigus iš savo banko sąskaitos, lieka vos keli eurai, kurių, savaime suprantama, nepakanka grąžinti paskolai.

Tačiau turite grynųjų, kurių pilnai užtenka paskolos įmokai padengti. Jei Jūsų pasirinkta kredito bendrovė priima tik mokėjimus pavedimu – didelis iššūkis paskolą grąžinti laiku, ypač jei paskolos grąžinimo terminas jau baigiasi, o kaip tik artėja savaitgalis ir bankų skyriai, kur galėtumėte įsidėti pinigų, nebedirba. Puikia išeitimi gali būti banknotus priimantys bankomatai, tačiau juos turi ne visi bankai. Visai kitaip į šią situaciją reaguoja tie, kurie pasiskolino iš bendrovių, pinigus priimančių PayPost skyriuose, Maxima kasose ar Perlo terminaluose. Taip smulkmena tampa labai svarbia.

Planuojant skolintis labai svarbu atkreipti ir į vėlavimo sąlygas. Kai kurios bendrovės leidžia porą dienų pavėluoti ir dėl to netaiko delspinigių ar taiko labai mažas baudas, kurios bendroje sumoje menkai pasijaučia. Tuo tarpu kitos bendrovės yra linkusios kaip reikiant iš to pasipelnyti. Pavyzdžiui, taikomi ne tik delspinigiai, bet ir skolos administravimo mokestis. Tai kur kas kilsteli paskolos kainą, verčia plačiau atverti piniginę grąžinimo metu. Be abejonės, visuomet geriausia nevėluoti, tačiau pasitaiko situacijų, kuomet išeities tiesiog nėra.

Nuo vėlavimo gali apsaugoti paskolos pratęsimas. Ši paslauga populiari tarp greitųjų kreditų bendrovių, tačiau taip pat gali pasitaikyti, jog Jūsų paimtam kreditui ši paslauga netaikoma – atidžiai stebėkite paskolos sutartį ir atkreipkite į tai dėmesį. Net jei neplanuojate vėluoti – pasidomėkite galimybe pratęsti paskolą, nes pasitaiko visko, tai darbo užmokestis laiku neišmokamas, tai kitos bėdos užklumpa, kurios, deja, ne visuomet gali palaukti.

Ypatingai dėmesingi turėtų būti tie, kurie skolinasi įvairių akcijų ir specialių pasiūlymų metų, kurių populiarumo viršūnėje – pirma paskola nemokamai. Akcijų metų dažnai viskas atrodo patrauklu, tačiau neretai yra įvairių „kabliukų“. Skolinantis nemokamai gali būti labai brangus paskolos pratęsimas (apmokant ne tik pratęsimą, bet ir akcijos nutraukimo mokestį, kuris dažniausiai yra lygus nuolaidos dydžiui), taip pat gali būti apribotos galimybės papildomam skolinimuisi (paskolos sumos didinimui), kitų akcijų metų gali būti neverta paskolą grąžinti anksčiau laiko, tad neturėsite nė menkiausios galimybės sutaupyti daugiau, kaip būtų jei skolintumėtės be akcijų. Verta palyginti, kas yra vertingiau – akcijos nuolaidos ar galimybė paskolą grąžinti anksčiau laiko ir taip sutaupyti.

Akivaizdžiai galima matyti, kad paskolos ir kreditai yra labai painus dalykas, reikalaujantis nemažai Jūsų dėmesio. Tinkamai vertindami gaunamus pasiūlymus, savo galimybes skolintis ir paskolą grąžinti laiku, turėtumėte išvengti visų neigiamų savybių, apie kurias mėgstama kalbėti viešumoje.