Žalias 468

Po švenčių mąstoma apie paskolas

Po švenčių dažnam namų ūkiui būna gana sunku finansiškai. Ne paslaptis, kad besiruošdami šventėms dauguma išleidžia daugiau pinigų nei įprasta, tuo tarpu žiemą išlaidų ir taip daugiau, nes prisideda šildymo kaštai, gausiau ir kitų pirkinių. Taigi, vis dažniau šaltuoju metų laiku susiduriama su pinigų stygiumi ir ieškoma įvairių išeičių.

919

Trumpalaikės nedidelės apimties paskolos – viena iš išeičių, kurią linkę rinktis Lietuvos ir kitų šalių gyventojai. Nepaisant vyraujančių neigiamų nuomonių apie tokio tipo paskolas, žmonės sugeba įžvelgti naudos ir pasinaudoja paskolomis sėkmingai, tai yra, nesusiduria su minimomis problemomis, kurios dažniausiai slegia tuos, kurie nesugeba tinkamai vertinti savo situacijos ir galimybių.

Visgi, rinktis paskolą pritrūkus pinigų kasdieniams poreikiams tenkinti reikia labai atsargiai. Būtina ne tik vadovautis poreikiu įsigyti tam tikrus daiktus ar susimokėti už paslaugas, bet ir pagalvoti, ar bus iš ko paskolą grąžinti, ar įmokos su palūkanomis netaps pernelyg didele finansine našta keliems mėnesiams į priekį ar dar ilgesniam laikotarpiui.

Jei matote, kad trūksta nelabai didelės pinigų sumos, pasidomėkite ar šiuo metu nėra siūloma patraukli akcija – paskolos be palūkanų ar už simbolinį mokestį (pavyzdžiui, reikia grąžinti pasiskolintą pinigų sumą ir vos vieną eurą palūkanų). Tokiu būdu pernelyg neapsunkinsite savęs paskolomis, Jūsų būtinos išlaidos Jums nebrangs, tik nusikels įsipareigojimų įvykdymo data. Nepaisant to, dažnai žmonės klysta manydami, kad paskola viską išspręs – grąžinti ją vis tiek reikės, tad įvertinkite tai, neskubėkite priimti sprendimo.

Susidūrus su finansinėmis bėdomis grąžinant paskolą, pirmiausia reikia kreiptis į kredito bendrovę. Jokiu būdu negalima bandyti nuslėpti problemų ar bandyti slapstytis patiems – tai iššauks tik dar didesnius finansinius nuostolius, sugadins Jūsų kredito istoriją ir privers patirti tūkstančius kitų problemų, kurių išvengti galima vos vieno pokalbio dėka. Žinoma, kaip jau minėta, paskolą vis tiek reikės grąžinti, tačiau galbūt bus galima pratęsti grąžinimo terminą, laikinai atidėti mokėjimą. Kartais sprendimu būna ir paskolos refinansavimas, jei tai naudinga, tačiau ne visuomet graži refinansavimo idėja iš tiesų tokia gera.

Pritrūkę pinigų įvertinkite ne tik paskolos galimybes, bet ir dalinio apmokėjimo, atidėjimo bei kitas finansines paslaugas, jei tai įmanoma perkant Jums būtiną pirkinį ar atsiskaitant už paslaugas. Kai kurie paslaugų teikėjai puikiai supranta dažniausiais bėdas žiemos metu ir atlaidžiau žiūri į nepilnai atliekamus mokėjimus, tačiau įprastai reikalaujama bent šiek tiek sumokėti už suteiktas paslaugas, kad Jūsų nemokėjimas nebūtų vertinamas kaip piktybinis. Dar geriau – susisiekite su savo paslaugų teikėju ir aptarkite galimybes. Na, o jei šis nesutinka, pasidomėkite paskolos galimybėmis.

Tiek paskola, tiek atidėti mokėjimai nėra labai geras sprendimo būdas, tačiau atidžiai renkantis, tai nėra blogas būdas spręsti kilusias finansines bėdas, tereikia gerai įvertinti susidariusią padėtį ir priimti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį sprendimą.