Žalias 468

Džiaugtis naujas pirkiniais padeda paskolos

Nauji pirkiniai tikrai džiugina, tačiau neretai tenka pasukti galvą, iš kur gauti pinigų svajotam daiktui. Viena iš išeičių – paskolos. Būtent jos padėjo jau daugybei žmonių įsigyti tai, apie ką jie seniai galvojo, nuo mažyčių smulkmenų iki tokių pirkinių kaip automobilis, nekilnojamas turtas ar kt.

Nors paskolos ir pabrangina įsigyjamą daiktą, tai yra geras pasirinkimas daugybėje įvairių sričių ir situacijų. Įsivaizduokite, jei dabar tektų penkerius metus gyventi naudojantis vien tik viešuoju transportu ar pėsčiomis tam, kad susitaupytumėte ir nusipirktumėte norimą automobilį. Tikrai ne kas, o štai paskolos suteikia galimybę automobilį įsigyti nors ir rytoj, o susimokėti už jį per tuos pačius penkerius metus. Be abejo, jei taupytumėte patys, galbūt reikėtų keliais procentais mažiau dėti į taupyklę nei mokėti bankui ar paskolų bendrovei, tačiau ar tikrai užtektų valios kiekvieną mėnesį atsidėti tiek, kiek sau pažadėjote? Tai pavyksta tik nedaugeliui.

Su būstu dar palankesnės sąlygos skolintis. Paskolos būstui yra labai mažomis palūkanomis, tad ir pabrangimas ne toks jau baisus. Tuo tarpu nuomos kainos didmiesčiuose – aukštumoje ir neretai lenkia paskolos įmokas. Palyginkite – 15 metų nuomojatės ir po to turite ieškotis naujo būsto arba 15 metų mokate paskolos įmokas ir turite savo nekilnojamą turtą, kuriame galite tvarkytis kaip Jums patogu. Prireikė didesnio? Išėję iš nuomojamo būsto neturite nieko (nebent grąžintą užstatą, kuris sudaro 1-2 mėn. nuomos mokesčio dydis), tuo tarpu pardavę savo turimą turite puikų pradinį įnašą ir Jums gali tekti skolintis tik labai nedaug. O jei mokate taupyti – gal ir visai nereikės naujos paskolos – užteks santaupų ir to, ką gausite pardavę savo turimą būstą. Taigi, vieną kartą paimta ir išmokėta paskola gali būti labai naudingas Jūsų žingsnis.

eur20 coinsSmulkesnės paskolos bei greitieji kreditai sulaukia daugiau kritikos strėlių, tačiau nesiūlome jų vertinti vienareikšmiškai. Be abejo, skolintis naujai rankinei gal kiek ir naivoka, tačiau pasiskolinti pinigų norint atnaujinti buitinę techniką ar baldus – kodėl gi ne? Pavyzdžiui, galimybė pabaigti būsto atnaujinimą tada, kai turite laisvo laiko (nors ir per atostogas) yra kur kas svarbesnė nei šiek tiek daugiau sutaupyta perkant medžiagas ar techniką. Juk galėsite gyventi jaukiame ir tvarkingame būste, nereikės galvoti kaip čia pabaigti darbus greičiau – pasiskolinkite, pabaikite, gyvenkite komfortiškai, o po kelių mėnesių galėsite išsimokėti pilnai ir nepajusite žvėriško pabrangimo, kurį dažnai mėgsta akcentuoti skeptikai. Atkreipkite dėmesį, kad apie paskolas blogiausiai atsiliepia tie, kurie tikrai negali pasidžiaugti gyvenimo kokybe, atitinkančia norus ir lūkesčius – dauguma jų tėra tie, kurie bijo, nedrįsta skolintis, tačiau siekia to neparodyti.

Greitieji kreditai ir jų suteikiamos galimybės yra labai daug, tačiau dažniau akcentuojamos rizikos ir kylančios šalutinės problemos, dėl kurių kaltę turėtų dažniau prisiimti neatsakingai besiskolinantys asmenys. Būkite atsakingi ir paskolos Jums teiks tik džiaugsmą ir naudą.