Žalias 468

Kai automobilio norisi jau šiandien

auto paskolaDažnai nutinka taip, kad reikalingo daikto negalime sau leisti esamuoju momentu. Dažnai dideliam pirkiniui, tokiam kaip automobilis, reikia taupyti bent keletą metų ir tik tada įsigyti ilgai lauktą transporto priemonę. Tačiau yra ir kitas kelias, paprastesnis ir kas labai svarbu, daug greitesnis, tai paskola automobiliui pirkti. Specializuotas kreditas, už kurį yra perkamas automobilis, yra gaunamas sąlyginai nesudėtingai. Tam, kad gauti paskolą automobiliui pirkti, žmogus privalo atitikti šiuos pagrindinius kriterijus:

  • Turėti nuolatinių pajamų (Darbo užmokestis, socialinės išmokos, autorinės veiklos pajamos ir pan.);
  • Būti pilnamečiu (Kai kurios bendorovės paskolas automobiliui išduoda tik asmenims nuo 21 metų amžiaus).
  • Būti Lietuvos Respublikos piliečiu arba užsieniečiu, turinčiu nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje.

Už skolintus pinigus galima įsigyti išties neprastą transporto priemonę, specializuotos kreditų bendrovės yra pasiryžusios paskolinti net iki 15 000 eurų. Už šią sumą galima pirkti bet kokią transporto priemonę, neatsižvelgiant į jos markę, modelį ar pagaminimo metus. Verta paminėti, kad mažiau nei 10% visų Lietuvoje registruotų automobilių vertė yra 15000 ar daugiau eurų. Žmones vilioja paskola automobiliui dar ir todėl, kad paprastai jos yra išduodamos geresnėmis sąlygomis nei vartojimo kreditai.

Norintiems naujo automobilio

Tie kas nori važinėti naujutėlaičiu automobiliu, paprastai kreipiasi į specializuotus komercinių bankų padalinius – lizingo kompanijas. Perkant automobilį lizingu yra griežčiau žiūrimą į kredito gavėjo kredito istoriją bei mokumo galimybes, bet užtat galima gauti praktiškai neribotą sumą automobilio įsigijimui. Statistika byloja, kad vidutinė lizingu perkamo naujo automobilio vertė Lietuvoje yra 21000 eurų.  Naudotiems automobiliams pirkti vidutiniškai yra skolinamasi kiek daugiau nei trys tūkstančiai eurų. Būtent tokie automobiliai, kurių vertė neviršija 5000 eurų, sudaro tris ketvirtadalius Lietuvos keliais riedančių transporto priemonių.

Keičiasi prioritetai

Automobilių pardavimų rinkos dalyviai teigia pastebintys, kad per pastaruosius keletą metų pastebimai keičiasi vartotojų prioritetai. Dar prieš kelis metus Lietuviai mieliau rinkosi padėvėtą prestižinių markių automobilį. Šiandien dažniau yra perkami naujesni arba visiškai nauji, bet ne prabangūs, o ekonominės klasės automobiliai.