Žalias 468

Finansai - sritis, kuria verta domėtis

Finansų sritis dažniausiai asocijuojasi su neblogu uždarbiu. Tačiau ne tiek daug žmonių investuoja savo laiką į šią sritį net ir žinodami, kuo tai naudinga. Nebūtina baigti aukštojo mokslo, kad suprastum finansus bent šiek tiek geriau nei statistinis žmogus, o nauda apčiuopiama ir tikrai didelė.

Visų pirma, suvokdami apie finansus daugiau nei šiandien galėtumėte nemenkai sutaupyti. Pradedant nuo to, kad lengviau būtų įvertinti geriausius pasiūlymus, atsivertų finansinės galimybės investuoti turint laisvų lėšų ar pasiskolinti tuomet, kai tai iš tiesų naudinga. Atrodytų smulkmenos, tačiau jos tikrai vertos kelių savaičių aktyvesnio domėjimosi.

Neturintiems daug laiko galbūt pakaktų pasidomėti asmeninių finansų valdymu. Į šią sąvoka įeina net ir elementariausias išlaidų / pajamų stebėjimas, gebėjimas atsidėti tam tikrą dalį mėnesinių pajamų į rezervą „juodai dienai“ ir kiti panašūs veiksmai su pinigais. Taigi, pasidomėkite savarankiškai, užsirašykite į kursus ar apsilankykite paskaitose – naudą pajusite jau labai greitai.

Atidėti dalį pajamų kiekvieną mėnesį siūloma visiems, nepriklausomai nuo jų pajamų ir darbo pobūdžio. Garantuotas savo ateitimi negali būti nei vienas žmogus, todėl atsidėti verta ir dirbantiems valstybiniame, ir privačiame sektoriuje, ir turintiems savus verslus. Pastariesiems turėti rezervą netgi labai rekomenduojama, kadangi verslas ne tik reikalauja investicijų, bet ir negarantuoja, kad jam žlugus bus iš ko gyventi. Jei nenorite atsidėti, galite rinktis alternatyvą – apdrausti savo verslą ar gaunamas asmenines pajamas.

Pasidomėjus finansų sritimi galima lengviau suprasti ir mokesčių sistemą, įvertinti, kodėl mokesčių mokėjimas naudingas. Tai padeda iš esmės keisti mąstymą, suvokti valstybės biudžeto modelį ar lengviau perprasti kai kurias kitas sistemas, su kuriomis tenka ar gali tekti kada nors susidurti. Bet kuriuo atveju, papildomos žinios nepakenks.

Tuo atveju jei norite rimtai pradėti domėtis finansais, gauti iš to kaip įmanoma daugiau naudos ar net pakeisti profesiją – tai daryti niekada nėra vėlu. Visuomet galite išmėginti studijas, intensyvius ar paprastesnius kursus, pasidomėkite darbo rinka. Galbūt taip atrasite savo naują pašaukimą, o gal tai bus Jūsų finansiškai geresnio gyvenimo dalimi – tiesiog mėginkite.

Pasidomėjus finansais nereikėtų imti ir sustoti. Jei domėjotės vien todėl, kad artimu metu planavote imti paskolą, galbūt ir nėra didelio poreikio tęsti savo žinių gilinimo (nors vis tiek rekomenduojama), tačiau jei domitės dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, bendro išprusimo, nenumarinkite savo žingeidumo, plėskite žinių bagažą ir visuomet būsite įdomus pašnekovas, gebėsite greičiau perprasti pasikeitimus. Puikus to pavyzdys, visai neseniai Lietuvoje pasikeitusi nacionalinė valiuta ir su tuo susiję įstatymų pakitimai. Vieni žmonės prie to įprato labai greitai, kitiems vis dar sunku priprasti prie įvairiausių pasikeitimų, kurių iš tiesų buvo ganėtinai daug ir labai įvairių.