Žalias 468

Domėkitės situacija - sutaupysite

Kiekvieną dieną kai kurie žmonės stebi nekilnojamo turtą rinką, domisi bankų ir ekonomikos naujienomis šalyje bei pasaulyje, nes tai padeda jiems pralobti. Tuo tarpu kiti tik karts nuo karto permeta akimis skelbimų portaluose esančius butų ar namų skelbimus, dar rečiau pasidomi žemės sklypų kainomis ir net jei artimu metu žada įsigyti nekilnojamo turto objektą su paskola, labai retai įvertina ekonominę situaciją ir jos galimybes. Keista, tačiau taip yra daugeliu atvejų.

galvoja merginaDažniausiai paskolos prašantys ir butą ar kitą būstą norintys įsigyti žmonės nesidomi ekonomikos situacija ir perspektyvomis dėl to, jog mano šios srities nesuprantą. Iš dalies jie yra teisūs, tačiau pradėjus tuo domėtis iš anksto viskas palaipsniui tampa gana aišku ir paprasčiau perprantama. To rezultatas – galimybė sutaupyti, pasirinkti tinkamesnį laiką skolinimuisi.

Galimybė sutaupyti imant paskolą neretai skamba kiek keistai, tačiau jei paskola yra neišvengiama, tačiau galima pasirinkti laiką, kuomet bus skolinamasi, pasidomėti situacija labai pravartu. Visų pirma, galima keisti paskolos grąžinimo tipą, galima rinktis kitą valiutą nei oficiali, jei tuo metu tai yra pigiau ir, tikėtina, ateityje bus pigiau, taip pat galima fiksuoti palūkanas ar pasirinkti tam tikrą paskolos draudimo metodą, kuris leistų išvengti sąnaudų atsiradusių dėl pabrangusių palūkanų.

Šiuo metų būsto paskolų palūkanos yra ypatingose žemumose, todėl viltis, kad jos dar kris – daugiau nei naivu. Savaime suprantama, yra neišvengiamas jų kilimas gerėjant ekonominei situacijai ar susiklosčius kitoms aplinkybės, ypač per 15-30 metų (įprastas terminas būsto kreditavimui). Taigi, tie, kurie domisi padėtimi turėtų suprasti, kad jau artimu metu jų paskolos įmoka gali šiek tiek pabrangti. Taip pat šie žmonės domisi galimybėmis padidinti savo skiriamo biudžeto dalį paskolos įmokoms, ieško galimybių padidinti savo pajamas ar grąžinti dalį paskolos anksčiau laiko, taip sutaupant šiek tiek pinigų ir sumažinant paskolos įmokas.

Žvelgiant į ateities perspektyvas vertėtų labai gerai vertinti ne tik savo artimą aplinką ir jos situaciją, bet ir šiek tiek plačiau, nes daug kas priklauso ne tik nuo Jūsų, bet ir nuo jau minėtos ekonominės situacijos, taip pat rinkos (pasiūlos ir paklausos santykio), galiojančių ir priimamų įstatymų bei daugybės kitų plačiau ar siauriau nuskambančių detalių šalyje ir pasaulyje.

Renkantis sau tinkamą laiką būsto paskolai reikėtų numatyti ne tik paskolos įmokų didėjimo ar mažėjimo galimybes, bet ir nekilnojamo turto rinkos pasikeitimus, sąstingius ar suaktyvėjusią prekybą. Ne paslaptis, kad šiek tiek sustingus rinkai daugiau išlošia pirkėjai, o prasidėjus aktyvesniam pirkimui populiaraus būsto kaina ima kilti, ypač tai liečia sostinę.

Tiek renkantis paskolą būstui, tiek svarstant apie kitas kreditų formas, net jei tai ir labai nedidelis greitasis kreditas, svarbu labai gerai pasverti visus už ir prieš, įvertinti galimybes bei kurį laiką pastebėti, kokie pokyčiai įvyko ar vyksta rinkoje, kas gali lemti Jūsų finansinės situacijos pasiskolinus pablogėjimą, o kas kaip tik padėtų Jums greičiau ir pigiau pasiekti savo keliamų tikslų.

Nepaisant esamų Jūsų žinių, siūlome skirti šiek tiek laiko papildomos informacijos ir naujienų paieškai apie tai, kas gali Jus paliesti ar daryti tiek tiesioginę, tiek netiesioginę įtaką Jūsų pasirinkimui. Reguliarus domėjimasis padeda išvengti labai daug neigiamų situacijų, tad investuoti laiką tikrai pravartu. Kitu atveju vertėtų nepamiršti, jog egzistuoja nešališkų specialistų konsultacijos, tad tai gali būti puikiu pasirinkimu kai kuriose situacijose, ypač jei esate užimtas žmogus.