Žalias 468

Lizingas gali lenkti paskolas net ir būdamas brangesniu

Vilioja išpardavimai ir įvairios akcijos? Genda Jūsų turima buitinė technika ar automobilis? Visada yra galimybių problemas išspręsti. Pritrūkus šiek tiek pinigų gelbsti įvairios finansinės paslaugos – lizingas (pirkimas išsimokėtinas), atidėtas atsiskaitymas ar vartojimo paskola. Kiekvienas būdas turi savų privalumų, tačiau ko gero dažniausiai naudojamas lizingas, net jei paskolos ir atsieitų pigiau.

perkaLizingo populiarumą lemia ne kas kita, kaip patogumas ir reklama. Pirkimas išsimokėtinai reklamuojamas kone kiekvienoje didesnėje prekybos vietoje, kuri bendradarbiauja su viena ar kita bendrove, teikiančia šią paslaugą. Klientas, norėdamas įsigyti didesnės vertės daiktą, užpildyti pirkimo išsimokėtinai sutartį gali neišėjęs iš parduotuvės, ten pat gauna atsakymą, ar pirkinys gali būti finansuojamas lizingo bendrovės, ar ne.  

Tuo tarpu norint pasinaudoti vartojimo paskola gali tekti vykti į bendrovės klientų aptarnavimo centrą ar ieškoti interneto prieigos. Sunku nuspėti, kiek laiko užtruks, kol bus sutvarkyti visi formalumai, nors dažniausiai paskolos suteikiamos per keletą minučių, ypač jei jau esate skolinęsi iš Jus dominančios bendrovės. Dėl šios priežasties dauguma nesuka sau galvos ir renkasi lizingo bendrovių paskolas, net nepalygindami šių ir greitų paskolų kainų.

Esamos technologijos suteikia galimybę Jums sutaupyti tiek laiko, tiek ir pinigų. Nuvykę į prekybos vietą ir radę Jus dominančią prekę galite savo telefone pasidomėti jos finansavimo galimybėmis, palyginti pasiūlymą su tuo, ką siūlo prekybos vietose įsikūrę lizingo bendrovės. Užpildę paraišką išmaniajame telefone gausite tokias pačias sąlygas ir galimybes kaip naudodamiesi asmeniniu kompiuteriu. Tik nepamirškite, jog nebūdami kreditų bendrovės klientu turėsite patvirtinti savo tapatybę, o tam gali būti reikalingas banko prisijungimo kodų generatorius ar kodų kortelė (viskas priklauso nuo to, kokiu būdu prisijungiate prie savo el. bankininkystės erdvės), todėl jei planuojate pirkti prekę pasinaudodami paskolos galimybe – pasiimkite prisijungimus su savimi.

Palyginę kainas nepulkite iš karto apsispręsti. Apžvelkite ir kitas sąlygas. Pavyzdžiui, imant vartojimo paskolą greičiausiai negausite jokių papildomų paslaugų prekybos vietoje, tuo tarpu pasirinkę pirkimą lizingo būdu galite tikėtis nemokamo pristatymo, atidėtų įmokų ar kitų lengvatų ir papildomų paslaugų – taip siekiama padidinti lizingo patrauklumą, atvesti naujų klientų tiek lizingo bendrovei, tiek ir pardavėjui. Tuo tarpu Jums tai tiesiog papildomos galimybės gauti daugiau naudos iš savo pirkinio.

Rinkdamiesi mokėjimą dalimis, nesvarbu, tai lizingas ar vartojimo paskola, pagalvokite apie tai, jog prekė ne tik gali pabrangti (tik išimtinais atvejais taikomos nulinės palūkanos), bet taip pat ir apie tai, kad mokėjimai slėgs Jūsų pečius ne vieną kartą, o keletą mėnesių iš eilės, tad esant ne itin didelėms pajamoms gali tekti šiek tiek susiveržti diržus ir apriboti kai kuriuos pirkinius. Visgi, sutaupyti norimą pinigų sumą gali būti daug sunkiau nei pasiskolinti, o vėliau palaipsniui grąžinti – viskas priklauso nuo Jūsų pačių.